Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elment a szaglásom, de visszaj...

Elment a szaglásom, de visszajött. Ez lehet covid?

Figyelt kérdés
Na szóval már három napja megy ez. Elmegy aztán visszajön. Van egy nagyon enyhe náthám, rhinosprayt használok rá. A némettanárom már pozitív. A szünet előtti utolsó napon volt vele órám és filmet néztünk, mögöttem ült. Ma anyum megkérdezte hogy jó illata van a parfümjének, és belőlem pedig kibukott hogy nem tudom. Ezért ő felhívta a sulit, a körzeti háziorvost és holnap elvileg érkezik a tesztem. Viszont ahogy említettem, mostanra visszajött a szaglásom és nem merem bevallani anyának. Ez lehet covid? Mindig különböző időpontokba megy el és jön vissza, az orrom pedig mindig tisztítva van. Nagyon kétségbe vagyok esve.

2020. nov. 3. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legtipikusabb tünete a koronavírusnak a szaglás és ízérzékelés elvesztése, ahogy hallom az ismerőseimtől is (sok a pozitív teszttel igazolt covid-os közöttük), és nekem is ez volt, de nekem stabilan kb. 3-4 napig az ízérzékelés elment, íz helyett inkább "formákat" éreztem. Pl. a kólának az állagát, a pezsgését, a hőmérsékletét, de nulla ízt. Nulla. Semmi. Aztán nem mondom, hogy hirtelen tért vissza, de határozottabban tért vissza, mint a szaglásom. Mert a szaglásom egy-két nappal később tompult el és sokkal lassabban tért vissza, viszont fokozatosan. Lehet, hogy mindenkinél más és más. Régebben sima náthánál is volt, hogy nem éreztem szagokat, de akkor full náthás voltam, tele volt az orrom, napi sok-sok zsepit használtam. Most nátha nélkül történt ugyanez, és ez sokkal dominánsabb volt, az ember nem is tudja hova tenni hirtelen, szóval ez a covid-os íz/szaglás elvesztés ijesztőbb, mert csak úgy a semmiből megjelenik ez a tünet.

Nem tudom a tiédet megítélni, csak gondoltam leírom, hogy igazolt pozitív Covid esetén nátha nélkül történt meg a teljes íz- és szagérzékelés elvesztése.

2020. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél kétségbe esve.

Lehet az is, lehet más is, ezért fognak tesztelni. Ha egyébként jól vagy, az szuper hír, mert még ha covid is, valószínűleg nem fogsz komolyabban ágynak esni. Ha meg nem az, akkor se történt semmi, legalább kizárható, és biztosan nem jelentesz veszélyt senkire.

2020. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem mered elmondani anyádnak, hogy lehet mégsem vagy koronás? Ez most komoly? Nemhogy örülnél neki. Úgyis kijönnek tesztelni, azt kiderül. Lehet az orrsprayt toltad túl.
2020. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a náthától is, de majd kiderül a teszt után.
2020. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ennyire rövid időre ment el, szerintem nem covid. Annál inkább az orrspray. Én is azt használom, nagyon könnyű rászokni, és gyorsan elveszi a szaglást
2020. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hali! Update van. Ma jött meg a tesztem és pozitív lett.
2020. nov. 11. 08:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást!
2020. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!