Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is elfelejt néha álmában...

Más is elfelejt néha álmában levegőt venni? Egy ideje elmúlt ez a probléma nálam, de tegnap megint visszajött.

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kifejezetten horkolós alkat, szóval a problémát nem mindig okozza ez. Egy ideje abbamaradt ez a jelenség, de tegnap előjött, ráadásul idegenek előtt, a metrón. Kezdtem elbóbiskolni, majd egy idő után pánikolva riadtam fel arra, hogy nem veszek levegőt. Aztán este ugyanez előfordult itthon is. Nagyon ijesztő érzés, álmoban néha valamiért kikapcsol ez az ösztön nálam.

2020. okt. 28. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alvási Apnoe is lehet. De szerintem prózaibb van nálad, véletlen nyál kerül a légcsőbe, és ösztönösen felébredsz levegő után kapkodva.Ennél csak a gyomorsav rosszabb mikor éjszaka a légcsőbe kerül, de ez biztos nincs neked az akár 10 perc fuldoklás is lehet.
2020. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, utánaolvasva inkább az alvási apnoe a gyanús. :/ Nyál biztosan nem, mert ez egy időben kifejezetten rendszeres volt nálam, szóval sajna nem egyetlen eset. Anyum is panaszkodott ilyesmire, hogy néha csak arra riad fel, hogy nem vesz levegőt. Durva egy élmény nagyon.
2020. okt. 28. 19:06
 3/8 yoshimitcu ***** válasza:
Mikor felriadsz mérd meg a vérnyomásod ha van mérőd otthol. Alvás apnoé magas vérnyomást csinál, tönkreteszi idővel a szívet. Nekem is volt már hogy levegő után kapkodva riadtam fel. Elis akartam menni alvás vizsgálatra, csak oda meg beutaló kell, háziorvostól nem akarok kérni, mert alvás apnoé miatt megtagadhatja a jogsi hosszabbítást ha nem kezelteted.
2020. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yoshimitcu ***** válasza:
Hány éves vagy? Túlsúlyod van?
2020. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
29, és normál a súlyom. Enyhe asztmám van csak, de jól kezelt.
2020. okt. 28. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Inkább alvás paralízis.

Elég ijesztő tud lenni.

2020. okt. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, azt tudom, hogy milyen. Ez nem az, hogy nem tudok megmozduli meg ilyenek. Teljesen felébredek és arra, hogy bizonyos ideje nem vettem levegőt. Nem nyeltem félre meg semmi, egyszerűen nem vettem valamiért. Néha, nem mindig horkantással is jár.
2020. okt. 28. 20:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyanús, hogy alvási apnoé. Háziorvostól kérj beutalót, de már most kérj a Honvéd Kórház alvásklinikájára egy beutalót. Ha kivizsgálják és az, tudják kezelni és sokkal jobban fogsz tudni aludni. Nekem más miatt volt jelenésem az alvásklinikán, de mellettem beszélgettek (mellesleg mind túlsúlyos és mind férfi) arról, hogy amióta kezelik a bajukat, mintha kicserélték volna őket, teljesen más érzés reggel úgy felébredni, hogy tényleg kipihente magát.

A 3. válaszolónak pedig üzenem, hogy lehet, hogy fontos a jogosítványod, de más emberek élete is lehetne legalább ennyire fontos. Apukámék 2 éve majdnem meghaltak, mert elaludt a másik sávban a sofőr és egyenesen beléjük ment...

2021. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!