Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudjam, hogy tüdőgyulla...

Honnan tudjam, hogy tüdőgyulladásom van-e ha nem vizsgál meg senki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma délelőtt telefonáltam a háziorvoshoz, hogy időpontot szeretnék kérni, vizsgáljon meg, erre közölték velem ha bármilyen légúti panaszom van akkor nem mehetek, nehogy el kapják a vírust az orvosok... Fáj a torkom, köhögök, meg a mellkasom fáj jobb oldalt, annyit mondtak vegyek be algopyrint HÁTHA segít... Tényleg ennyire szánalmas már ez az ország 2020ban??? Csodálkozunk, hogy napról napra több ember hal meg, amikor ki se vizsgálják mi baja van az embernek? Viccnek is rossz... Ilyenkor mit lehet tenni?



2020. nov. 5. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hat az en csaladtagomhoz a haziorvos hivta ki a covidos mentot, levettek a mintat es elmentek. Esetleg megprobalhatod felhivni a korzeti korhazat hogy meg vannak a tuneteid, eleg rosszul vagy, csinalnak e tesztet, mert a haziorvosod nem akar beutalni.

Bar hozzatennem, ez egyszeru megfazasnak tunik nekem, foleg torok fajassal.

2020. nov. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha nincs magas lázad, akkor tüdőgyulladásod sincs.

Simán a köhögéstől is fájhatnak az izmaid.

2020. nov. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Tüdőgyulladást kizárni így nem lehet sehogy. Vagy 3 napi lázas állapottal kimutatja a mellkas röntgen vagy hallgatózással lehet megállapítani, de nem feltétlenül társul hozzá láz.
2020. nov. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én nem voltam lázas mégis tüdőgyulladásom volt, halgatózással sem szűrte ki az orvos pedig szárazan ugatta és ha az egyik oldalamra feküdtem nem kaptam rendesen levegőt. Ehhez röntgen kéne. Az algopirin meg nem fog segíteni a tüdőgyulladáson. Kerj covid tesztet. Hátha negatív és akkor kaphatsz beutalót a tüdőgondozóba röntgenre
2020. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ó hidd el, aki súlyos állapotú és ellátásra szorul, azt ellátják. Ha nehézlégzés jelentkezik, hívjál mentőt. Amúgy meg pihenj és fájdalomcsillapítók. Ennyi.
2020. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
#3 egyet értek most februárban volt tüdőgyulladásom és egyáltalán nem volt lázam, de még hőemelkedésem sem nagyon. Akkor még megvizsgáltak, úgyhogy tuti az volt a bajom.
2020. nov. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem tudhatod,de van,hogy fáj a hátad. A barátom édesapja is tüdőgyulladásos volt, a covid19 vírus okozta és ő magától jött rá, mert fájt. De jó lenne egy röntgen. Nekem pozitív lett a covid19 teszt és sima megfázás tüneteim voltak. Nem hittem,hogy elkaphatom. Vigyázz,mert a tüdőgyulladás nem játék,muszáj kezeltetni és az sem mindegy, hogy vírus fertőzés okozza vagy bakteriális.
2020. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Figyi, az orvosnak valószínű nincs védőfelszerelése, ha bemész lefertőzöl mindenkit, karanténba kerülnek és végképp nem lesz orvosi ellátás, nem csak magadra kéne gondolni hanem másra is. És ha nem lesz orvosi ellátás akkor a krónikus visszajáró receptes betegeknek nem lesz,aki felírja a gyógyszerét. Aki gyanús, beteg ne menjen be a háziorvosához!!!!!

Kérj, hogy csináljanak tesztet, és ha rosszul érzed magad mentőt hívj!!! nekik van védőruhájuk és bevisznek a kórházba.

Itt ahol lakom a városban lassan nincs háziorvos, mert az összes koronás, mert az igen okos beteg bement koronásan a rendelőbe, van amelyik már elhunyt, és van olyan háziorvos aki lélegeztetőn van.

2020. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magánkórházba, vagy sima kórházba menj, onnan csak nem küldhetnek el.
2021. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!