Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha fel vagyok öltözve es úgy...

Ha fel vagyok öltözve es úgy mérek lázat az befolyasolni fogja az eredményt?

Figyelt kérdés
Fázik a lábam, ezért felöltöztem (téli- kötött, vastag pulóver) olyan 30 perc után még mindig fázott. Lázatmértem és 37,1 volt az eredményt.

2020. nov. 9. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Homloknál, kéznél általában nem. Nyaknál, melkasnál előfordulhat, főleg ha előtte mondjuk futottál.És hónaljban sem jellemző
2020. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fazhatsz ha hoemelkedesed, lazad van. Viszont ha ilyenkor beoltozol akkor igen merhetsz magasabb testhőt. De ha te ekkor mertel 37.1-et, akkor ne aggodj.

Amugy ilyen esetekben, ha bizonytalan vagy, hogy nem azert magasabb egy kicsit a hod mert tuloltoztel, tulfutottel, akkor menj zuhanyozz le (ne nagyon meleg vizzel!) es utana merd ujra.

Ha nem akarsz zuhanyozni. Akkor egyezeruen ulj le nyugiba es egy fel ora- ora mulva merd ujra a homerdekleted. Ha akkor is 37 folott van akkor igen egy kis hiemelkedesed van.


Korhazakban is igy szoktak. Ujrameretik egy ora utan, ha hatareset.

Ma a gyerekemnek mertem 37,2-ot. Nagyon megijedtem, mert o az a fajta aki estere lazasodik be de foleg lefekves utan 3 oraval. Aztan szelloztettem, kicsit leultettem nyugiba es egy ora mulva mar csak 36,4 volt:-). Semmi baja.

2020. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jókat ír... De amúgy ha semmi baja nem volt akkor mért mértél neki lázat?
2020. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elmentem lezuhanyozni, majd Mars az agyba, ott megegyszer megmertem meg mindig 37,1 volt. Egy Jo 30 perces fekves utan megint megmertem (kivancsisagbol) es 36,3. Erdekes.
2020. nov. 9. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Már megint te?! Nézesd meg magad már egy dokival. De lehetőleg ez egy pszichiáter legyen.
2020. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mirol beszelsz?
2020. nov. 11. 00:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Sejtesem sincsen, hogy mirol beszelsz, de latvan ezen hozzaszolasod, neked kene egy pszichiater, minnel hamarab...
2020. nov. 11. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!