Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a tényező negatívan befolyá...

Ez a tényező negatívan befolyásolhatta a mérés eredményét?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam munkahelyi eü-i alkalmassági vizsgálaton, ahol megmérték a cukromat. A vizsgálaton rendben volt a cukrom, azonban egész nap nem ettem semmit csak egy fürt szőlőt. Ettő függetlenül én attól félek, hogy cukros lehetek, mert napi 4 liter vizet megiszok.

2019. nov. 27. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rendben volt a cukrod szinte éhgyomorra, akkor miért aggódsz? Éhgyomorra szokták a cukrot mérni - éhomi mérték - s azért mert bőven fogyasztasz folyadékot még nem vagy cukorbeteg. Pontosabban utána kellene olvasnod talán a tüneteknek!
2019. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen ilyen adatból, hogy 4 liter víz, nem lehet megállapítani. Eleve azt se tudjuk, hogy hány kiló vagy, mennyi testmozgást végzel milyen éghajlaton - a 4 liter akár simán beleférhet. Ha az orvos szerint nem vagy cukros, akkor ne beszéld be magadnak.

Egyébként viszont a világon semmi bajod nem lesz, ha elhagyod a hozzáadott cukor fogyasztását, vagy csak minél kevesebbet eszel, vagy legalább mézzel helyettesíted, vagy édesítő tablettával, stb., tehát átállsz a cukorbetegek étrendjére. Mert ha mégis cukros vagy, akkor sem maga a diagnózis lesz, ami segít, hanem az étrendváltás. Ha meg nem vagy cukros, akkor sem fog ártani, az biztos, sőt: egészségesebb étrend a cukorbeteg étrend, mint az átlagos.

2019. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Egyébként 70 kg vagyok és 23/F.
2019. nov. 27. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!