Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egyre jobban korlátoz...

Ha egyre jobban korlátoz minket a kijárási tilalom (pl. 8 előtt kell mindent intézni: bolt, kutyasétáltatás stb...), akkor nem azt érik el, hogy többen mennek egy időszakban adott helyre?

Figyelt kérdés
Péládul a tavaszi időben is ez volt, lógtak egymás nyakán az emberek egy olyan üzletben, ami csak háromig lehetett nyitva. Elég fura logika ez a döntéshozóktól...

2020. nov. 10. 07:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
A logika benne az ( persze ez nem jelenti azt, hogy helyes is a logika ) hogy korántsem tolonganak a boltokban legalábbis nem mindenhol az emberek a nap minden percében ezzel a logikával a pangósabb időszakokat célozzák meg. Hátha akkor mennek majd az emberek amikor egyébként jobbára üresek egyes boltok
2020. nov. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem... napközben sosem üresek az üzletek. Míg ha egész éjszaka is nyitva lennének (ad absurdum), akkor mondjuk lehetne éppen este 11-kor is, akkor alig vannak. A nyolc amúgy még oké, de ha hatig szűkül esetleg, akkor aztán tényleg mindenki szűk időszakból választhat. Főleg majd ünnepek idején, Miki beleesik. Bár én azt tenném, hogy aki bemegy, bilétát kap, ami max. 20 percet engedélyez és maximált számban lehetne belépni.
2020. nov. 10. 07:15
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ne csak a hipermarketeket nézd ez minden üzletet érint. Tele van az ország és a világ is dohány boltokkal éjjel napalikkal egyéb ilyen olyan üzletekkel. Ez mindet érinti. Rádásul a sacc per kb több tíz ezer üzletből egynél sem vagy ott még csak 24 órát sem hogy lásd.
2020. nov. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Én abban a világban nőtem fel mikor hétfőn nem volt tv-ben adás, bolt hétfőn nem volt nyitva a hét többi napján 16-óráig szombaton 12.-ik vasárnap zárva .

Benzin-kút ugyan úgy . Kutyát nem sétáltattunk elég volt neki az udvar, kert

panelba nem tartottak kutyát . Annak idején még rendelet is volt rá ?

2020. nov. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Most a logika az érdekes. Akkor dohányboltba is "egyszerre" megy mindenki? Oda se napi ötször jár az ember, gondolom. Nem megy reggel, délben, este, hanem odaugrik cigit venni. Csak már nem tud odaugrani nyolcra, ezért mennek előtte mindannyian.
2020. nov. 10. 07:25
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ez a tipikusan a "melyik kezembe harapjak" esete, egyik sem jó igazán. De a vírus terjedését csak a kontaktusok számának csökkentésével lehet fékezni. Az online vásárlást kéne előnyben részesíteni, persze ott, ahol erre van lehetőség. Kicsit tartok tőle hogy megint pánikvásárlás lesz, de nekem nincs jobb ötletem a lezárásnál.
2020. nov. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Magyarán úgysem látsz bele legkevesebb több millió ember és több ezer bolt életébe, hogy lásd miként alakul a helyzet. Egyszerűnek tűnik de elég össze tett ilyen kevés ember mozgása is. Ne próbáld értelmezni inkább nincsenek adataid statisztikáid amire támaszkodhatsz.
2020. nov. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Ne gondolkodj, ha azt látod, tele van az OBI a három órára való korlátozás miatt zárás előtt, ez biztos csökkenti a kontaktszámot..."

Oké, lehet! :D

Amúgy tudom, hogy most okosabbak és ilyen szintű "embertömörítő korlátot" nem hoztak még, de kicsit hasonló a 8 is.

2020. nov. 10. 08:09
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell ezt túlmisztifikálni, orbáncsászáréknak fogalmuk nincs mit kéne csinálni hogy hatásos legyen a védekezés, de azért a gazdaság se omoljon teljesen össze, ezért most kitalálták ezt. Ennyi a történet.
2020. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz egy létszám, mint tavasszal felénk a tescoba meg a kisboltba, hogy x ember mehet be aztán ha nem tudtál bemenni zárásig akkor így jártál
2020. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!