Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy megszüntetik a jàróbeteg ellàtàst? Nem lehet szakorvoshoz menni. Így a kórhàzak jobban le lesznek terhelve szerintem.

Figyelt kérdés
2020. nov. 11. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem lehet? Ilyen nincs. Most is van járóbeteg ellátás indokolt, csak nincs az ember minden szarral beutalva.
2020. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem tegnap hívták, sürgős beutalót volt, lemondtàk az időpontot, menjek hàziorvoshoz. Ez Győr. Baràtnőm Szabolcsban ugyanígy jàrt
2020. nov. 11. 09:39
 3/15 anonim ***** válasza:
Sürgős beutaló is van sok mindenre. Szabad tudni milyen kivizsgálás lett volna, és mi miatt?
2020. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Több mint 2 hónapja nem tudnak ràjönni mi bajom van. Türelmem végén vagyok. Kivizsgàlàs része lett volna ez is.
2020. nov. 11. 09:45
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként megkérdeztem a hölgytől, és azt mondta, mi nem szakrendelés megszűnt. Legalàbbis Győrben így van.
2020. nov. 11. 09:46
 6/15 anonim ***** válasza:

1) “ csak nincs az ember minden szarral beutalva.”

Jól hangzik, csak ehhez nincs megfelelő alapellátás. Eddig se volt, most meg a telefonos telemedicinával végképp vége.

És ugyan a háziorvosok között is hozzáállásban óriási különbség van, de a finanszírozás mind a szakorvost, mind a háziorvost abban teszi érdekeltté, hogy minél több ember kerüljön szakrendelőbe.



Ez a döntés most pedig csak politikai. Több embert tudnak covidos ellátásra küldeni, amivel talán, remélhetőleg kevesebb áldozata lesz a járványnak idén, mert ellenkező esetben a tömegek számára is egyértelmű lenne a kormányzás felelőssége. Így viszont rengeteg ember meglévő betegsége marad megfelelő ellátás nélkül, aminek majd hónapok, évek múlva lesznek következményei, de addigra már el fogják felejteni az emberek a mostani szarakodást, illetve belenyugszanak, hogy amúgy is hulladék az egészségügy, nem egyszerre zúdul a vezetők nyakába a sok egészségkárosodás, haláleset; politikailag meg is mentették magukat.

2020. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem szüntették meg, ez nem igaz. Apukám a héten kért időpontot, kapott is. Mi nagyobb városban élünk. Van több rendelőintézet is. Van, ahol sokára lett volna időpont. De a másikban pár nap múlva.
2020. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik, hogy a politikusok döntenek életről, és halàlról.
2020. nov. 11. 09:54
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt nincs. Ez tény. Itt lemondtàk. Nem tudom mi van a fizetős helyekkel, meg úgy hallottam a kardiológiai és onkológiai mehet. De ismétlem, Màtészalka, Nyírbàtor ugyanez a helyzet.
2020. nov. 11. 09:56
 10/15 anonim ***** válasza:

7 vagyok, amit én írtam, az nem fizetős, és nem is kardiológiai vagy onkológiai kezelés, egyszerű járóbeteg szakrendelő.

Talán neked olyan a problémád, ami ráér.

2020. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!