Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ismeretlen eredetű gyomorfájda...

Ismeretlen eredetű gyomorfájdalomtól szenvedek kb 2 éve. Gyomortükrözés pipa, mindent rendben találtak. Milyen irányba indulhatnék el?

Figyelt kérdés

Részletesebben: Kb 2 éve rendszeresen (hetente több alkalommal) fáj a gyomorszájam környéke. Nem gyomorégés szerűen, hanem inkább olyan szúró érzés...gyakran annyira fáj, hogy öklendezem tőle és hányok is. Utána általában megkönnyebbülök. Semmihez sem tudom kötni, teljesen mindegy, hogy mikor eszek, mit eszek stb. Első körben egy hasi ultrahangra mentem el, ahol annyi derült ki, hogy van 3 pici epekövem, de azt tanácsolták, hogy egyelőre nem kell vele foglalkozni. Voltam a háziorvosnál is, aki savlekötőt írt fel. Kb 1 évig szedtem, de semmi javulás nem történt, ezért elmentem gyomortükrözésre. Ott csak annyi derült ki, hogy nem zár teljesen jól a gyomorszájam és kicsit fel van maródva, de nem durván, egyébként mindent rendben találtak. Másik savlekötőt kaptam, amit szintén szedek már kb fél éve, de nem javult a helyzet. Elmentem újra hasi ultrahangra és vérvételre, hogy mi a helyzet az epeköveimmel és annyi derült ki, hogy nőttek azóta, de nem volt gyulladásban az epehólyagom, így azt mondták, hogy nem ez okozza a gyomorpanaszaim. Az epekövek kivételét tanácsolták az elkövetkező 1-2 évben, hogy nehogy gondot okozzanak a jövőben. De így, hogy nem epés tüneteket produkálok, nem szeretném most még kivetetni az epehólyagom.

Teljesen el vagyok keseredve, 29 éves vagyok, nem akarok beletörődni, hogy mostantól ezzel a fájdalommal kell élnem, de nem tudom, mit tehetnék még, nem látom a kiutat. Mit tanácsolnátok, milyen vizsgálatra mehetnék még el ezzel kapcsolatban? Bárhová elmennék, ha tudnám, hogy ott tudnak segíteni. Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. júl. 6. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idős koromban nekem is rengeteget fájt kb. 2 évig, sokszor iszonyatosan. A vizsgálatok nem mutattak ki semmit. Aztán egyszer csak elmúlt. Biztos pszichés lehetett.
2020. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt kell megoldani, hogy a gyomorszáj rendesen zárjon, és a felmaródást begyógyítani. Aloe ital, vagy bármi olyan, ami segíti a belső sebgyógyulást, bevonatot képez, jó lehet rá.

És persze megtanulni kezelni a stresszt (ha eddig még nem ment volna).

2020. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia kerdezo.

Legyszives keress egy gasztrodokit azzal a keressel, hogy kukkantsa meg a majad es a hasnyalmirigyedet. Biztos ami fix alapon. Nem, nem azert, hogy rad hozzam a fraszt, semmi okod parazni, csak szamomra evidens, hogy, ha epeko van a kepben, akkor a biztonsag kedveert a majat es a pancreast is erdemes megnezni, mert e harom szerv egymasra hat, egyutt szeretnek mukodni.


Van olyan is, hogy a biomjaid osszetetelet vizsgalja az orvos, (mert tulajdonkeppen mindenki szivni fog elobb-utobb az emesztesevel, aki nem eszik foldben nevelkedett zoldsegeket, csak a hipermarketek tobbnyire hidrokulturas, tehat hasznos baciktol mentes zoldsegeit).

A biom -korabban belflora- tulajdonkeppen a teljes emesztes alfaja -de az immunrendszeré is.

Jo egeszseget kivanok neked.

2020. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmúlt?
2021. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!