Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusos betegektől...

Koronavírusos betegektől kérdeznék. Enyhébb tünetek esetén hány napot kellett otthon töltenetek amikor kiderült, hogy pozitívak vagytok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a háziorvost kell ilyenkor felhívni és indokolt esetben ők értesítik a mentősöket akik kimennek mintát venni. Nálatok, hogy működött ez a gyakorlatban? Mennyi idő után vettek mintát, és meddig kellett otthon maradnotok? Gyógyszert kaptatok?
2020. nov. 19. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak semmi mas tünete nem volt, csak hogy elment a szaglása (ízeket érzett), ez remélem elég enyhe.

Neki a munkahelyen teszteltek már aznap, hogy tünetei lettek , de neked igen a háziorvost kell felhívnod.

Apukám is így tett, mivel közben ő is beteg lett, és szerette volna, ha őt is tesztelik. Erre leb*szta a háziorvos, hogy ha ilyen egyértelmű jelei vannak (lázas volt) akkor mit akarja terhelni a mentősök munkáját stb...azt mondta maradjon szépen otthon 10 napig, ha nem gyógyult meg, még 10 napig.

Ez megy a valóságban.

Te tegyük fel hogy veled más lesz, akkor úgy tudom 2-3 napon belül kimennek, majd 1-2 napon belül lesz teszteredményed. (Csak mondom, anyukámnak ez az 1-2 nap az 6 nap volt.)

Gyógyszert szerintem magától az orvostól nem kapsz, csak például ha mondod hogy lázad van, akkor felír egy lázcsillapítót.

2020. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kontakt lettem az iskolában hétfőn. Szerdán magánúton mentünk tesztelni (pcr), nem hívtuk a háziorvost, hiszen tünetem sem volt egyébként. Még aznap este megjött az eredmény, hogy pozitív vagyok. Addigra már az egész osztályunkat karanténba zárták, szóval sok vizet nem kavart, de azért megírtuk az osztályfőnöknek is.

A helyi adminisztráció olyan hihetetlenül gyors, hogy pénteken jött meg az értesítés arról, hogy KONTAKTOK vagyunk. Mondtuk nekik, hogy már többek vagyunk annál, és akkor küldtek egy emailt, hogy karantén alá helyeznek, a mintavétel dátumától (november 18.) 10 napra (november 27-ig). Az a vicces a sztoriban, hogy a hivatalos értesítésben két nappal korábban van a karantén kezdete megadva, mint hogy megjött.

Én úgy tudom, ha pozitív vagy, legalább a mintavétel napjától számított tíz napnak kell eltelnie, +3 tünetmentes nap. (Nálam, tünetmentes fertőzöttnél tehát 10 nap, amennyiben nem is lesznek tüneteim.)

2020. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!