Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Párom cukorbeteg és így áll...

Párom cukorbeteg és így áll hozzá, bele halhat?

Figyelt kérdés

Folyton attól félek h ennek nagyon rossz vége lesz.

A HbgA1c szinte 10,6% tehát az átlag cukra nagyon magas..🙄

Koleszterinje is magas, de a legijesztobb h nem is foglalkozik ezekkel, van h be sem adja az inzulint, de van h nagyon leesik neki. Szóló cukrot is fogyaszt, amit neki nem szabadna, maximum ugye hipoglikemia esetén. 😞

A fogai nagyon rosszak az utóbbi időben, szerintem emiatt.. És nagyon hangulat ember lett.


2020. nov. 21. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a baj. Igen, meghalhat.

Így halt meg egy ismerősöm. Mindenféle marhaságokat,

alternatív "gyógymódokat" követett, nem tartotta

be az orvosi előírásokat, nem szedte a gyógyszereket.


Tönkremegy a szíve, a veséje, az egész érrendszere,

bekómál és meghal.

2020. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


"A fogai nagyon rosszak az utóbbi időben, szerintem emiatt.. És nagyon hangulat ember lett."


Nemcsak a fogait támadja meg, de nagyon sokan súlyos lábkörömgombát is kapnak. Az idegrendszert is támadja.

Innen a szólás, hogy "felment a cukrom, ideges lettem".

Hangulatingadozás, kezelhetetlen indulatok.

Ha nem állítják be a cukrát, ha nem folytatja az előírt életformát, visszafordíthatatlan szövődményei lesznek és meghal.

2020. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség a jelenlegi tudásunk szerint sajnos nem gyógyítható, tehát ez, a beteg élete végéig fennálló állapot.


Arra kell ebben az esetben törekedni, hogy a cukorbetegség halálos szövődményeit megelőzzük, vagy amennyire csak lehet mérsékeljük.


Ez állandó kezelést, gyógyszerezést, akár teljes életmód váltást jelent.


Nem vagyunk egyformák, a betegségekhez is másként viszonyulunk.

Vannak nehéz betegek, akiknék kihívás a gyógyítás, vagy az állapotuk megfelelő szinten tartása.


Az általad leírt esetben is erről lehet szó, amihez még hozzájárulhat a magas cukor szint miatti rossz közérzet és hangulat ingadozás.


Amit most fogok írni, nagyon gonosznak fog hangzani.


Mert először is el kell döntened, hogy mennyire szereted?


Mert ha javítani szeretnél az állapotán, teljes életmód váltást javasolnék.

Csak sajnos ez azzal jár, hogy neked át kell változnod egy diabetológus növérré.

Állandóan kalóriát, szénhidrátot számolni, ráadásul nagyon finoman főzni ezeket a csökkentett ételeket, gondoskodni a pontos gyógyszer adagolásról, odafigyelni az általános állapotára, fogak, bőr, erek, stb.


Ez óriási, nagyon megterhelő feladat, ráadásul köszönet nélkül, állandó ellenkezéssel, veszekedéssel cserébe.


Ha nem sikerül időben megváltoztatni a párod gondolkodásmódját, akkor ebbe Te is könnyen belerokkanhatsz.


A másik alternatíva, hogy hagyod meghalni.


Tíz fölötti glikozált hemoglobin szint azt jelenti, hogy 15-19 mmól/liter feletti glükóz csúcsok vannak nála.

Ennek az értéknek már óriási a károsító hatása az erekre és idegekre.

Néhány év alatt már komoly, visszafordíthatatlan károsodások lépnek fel.


Tehát ha úgy döntesz, a halálára már nem kell sokat várnod, bár az élete vége felé egyre nehezebb lesz mellette maradnod.


Én természetesen azt szeretném, ha a segítség nyújtás mellett döntenél, bármilyen nehéz és hálátlan feladat.


Talán segít esetleg a meggyőzésében, ha neki is megmutatod ezt az írást.


Így ismeretlenül is sok sikert, sok javulást, és hosszú békés, boldog életet kívánok nektek!

2020. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már teljesen kiokosítottam magam, alapból személyi edző vagyok, és fitness modell, így értek ezekhez a dolgokhoz és az orvosával is szoktam beszélni. De hiába, ha ő nem akarja megenni amit megszabad hanem nassol stb akkor mégis mit tehetnek. Ki tartok, fiatal talán még megjon időben az esze...
2020. nov. 21. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon szépen megerősítettél abban a hitben, hogy a személyi edzők idióták. Kb. két hete feltetted ugyanezt a kérdést, meg lett válaszolva. Most mégis mit vársz? Egyébként tipikus zsák a foltját eset, elég hülyék vagytok egymáshoz.
2020. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tessék? 😂 😂 😂 Életemben nem raktam fel ilyen kérdést...
2020. nov. 21. 20:35
 7/9 A kérdező kommentje:
De be linkelheted
2020. nov. 21. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1077611..


Parancsolj. Kísérteties hasonlóság. De az is lehet, hogy most a kretén inzulinos hullajelölt az új férfiideál.

2020. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elég durva igen de itt nem írja h ő edző vagy ilyesmi.. Na mindegy.
2020. nov. 21. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!