Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb másfél éve elkezdett fájni...

Kb másfél éve elkezdett fájni a hasam. Egy dudort, kitüremkedést vettem észre jobb oldalt a hasamon kb köldökköl egy magasságban. Az orvosoknak a rögeszméje at volt, hogy valami bélbetegségem van. Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Én sérvre gondoltam, bár nem tudom, hogy azon a területen lehet e egyáltalán sérv. Számos vizsgálaton voltam vérvételek, vastagbél és vékonybéltükrözés, hasi ultrahang hasi CT, de ezek semmit sem mutattak ki, mind rendben volt, vérvételek is rendben voltak. Crohn betegségre is gyanakodott az egyik orvos ezért volt vastagbéltükrözésem, de ahogy mondtam a nem mutatott ki semmit, a szövettani mint sem, illetve ennek kapcsán gerinc MR-re is elküldtek, mert elvileg annak segítségével is kimutatható ez a betegség. Szóval ezek mind semmit nem mutattak, más vizsgálatokon nem voltam. Egyébként, ha már crohn sem hasmenésem, sem véresszéklet nem jelentkezett még, illetve egyéb tünetei ennek a betegségnek. Mát egy ideje nem voltam orvosnál, bár azóta még nem múltak el a panaszok. A hasam szokott fájni jobb oldalt, alhasi tájon illetve ahogy irtam, jobb oldalt duzzanat, ami nyomásra néha enyhén érzékeny, illetve edzés után vagy közben jobban szokott fájni, és a combomba is kisugárzik néha. Lehet ez mégis valami bélbetegség? Vagy más áll a háttérben?

2020. nov. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Lány vagy? Mert akkor érdemes nőgyógyászhoz is elmenni.
2020. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz menj.
2020. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok
2020. nov. 24. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Aki az orvosok helyett a gyk diagnózisban bízik, annak mindegy...
2020. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
4-es nincs igazad. A kérdező ahogy írta már járt orvosnál mégsem tudtak neki mondani semmit. Akár lehet itt olyan akinek volt hasonló és tud ötletet adni. A hosszú évek alatt többször bebizonyosodott (saját tapasztalat), hogy a dokik csak a protokollt tudják követni, gondolkodni kevesen képesek közülük. :-(
2020. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A dokik a leírás szerint adtak diagnózist, amit a páciens nem fogad el.
2020. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sebésznek mutasd meg, az meg tudja mondani, hogy sérv e.
2020. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!