Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autisták többsége miért...

Blau Kind kérdése:

Az autisták többsége miért nem tűri el a szájmaszkot, ha a tárgy diagnosztikus kritiériumként is a mániája?

Figyelt kérdés
... na persze nem kell meglennie sehol sem minden kritiériumnak, de hát csak mégis... Ha az ember olvas egy Asper-szindrómásról, a cikk valahogy így szól:"Először az újságra nézett, jóval később vette észre csak az embert."
2020. nov. 28. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A leirasod annyira nem ertem, de a kerdesedre valaszolok.

Ne altalanosits, mert ez nem minden autistara igaz. Ez egy nagyon komplex allapot, es igenis van olyan, hogy nem tur meg valamit az arcan, mert egyszeruen nem birja a valtozasokat, vagy zavarja maga az anyag, amibol a maszk van, stb stb.

Volt dolgom autizmussal elo szemellyel, csak bizonyos anyagu ruhakat hordott, csak bizonyos allagu es szinu eteleket evett, ha masik utvonalon mentunk haza, akkor nagyon kiborult, es meg sorolhatnam. Nem tehetnek rola, es nekunk, neurotipikus embereknek pedig nehez elkepzelni, hogy mit elnek at.

Attolmeg, hogy van egy kedvenc targya, erdeklodesi kore, vagy ha ugy tetszik “maniaja”, a maszkhoz nem biztos, hogy tud alkalmazkodni.

Aztan valaki meg pont ezt az akadalyt konnyebben veszi, de masban nehezebben alkalmazkodik, nincs ket egyforma ember.

2020. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én például az ékszereket nem viselem el magamon, és bizonyos ruhaanyagokat. Nem tudom, hogy lesz ez majd a jegygyűrűvel.
2020. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szenzoros érzékenységnek nézz utána!
2020. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon közel áll hozzám, nem kell utána nézni. Én pl. kiolvastam az összes maszkfajtát és gyűjteményt csináltam belőle és több ezer darab van belőle.
2020. dec. 8. 18:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak ezért kérdem , hogy másnak mi baja. De az biztos értelmi fogyatékos, nem kéne általánosítani és lehúzni a magas IQ-jú személyeket, pl. az Asperger-i autistákat-.
2020. dec. 8. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékenység nem biztos, hogy együtt jár az alacsony intelligenciával (csak az értelmi fogyatékosok nem fogják fel, miért kell). Van olyan maszk, aminek nagyon szorít a gumija, azt nem veszem fel szívesen. Szerencsére vannak más maszkjaim is, melyek gumiját egy kicsit sikerült meglazítanom, így már elviselhető, csak a szemüvegem párásodik be.
2020. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!