Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyhogy Gődényéknek már...

Hogyhogy Gődényéknek már megint igazuk lett? Hiába hordjuk a maszkot a fertőzés egyre nő?

Figyelt kérdés
2020. nov. 30. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert aki tisztában van a tényekkel és tájékozott az tudja mi a frankó . Plusz bajforrás allandó megütközést kelt az emberek terhelt napjaiba , ahol kötelező hordani ott mindig resen lenni mert beleugat bárki és következmenyei vannak . Becslések szerint ez a kaosz meg fog lenni évekig .
2020. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Mert nem mindig hordjuk a maszkot, ráadásul az emberek alapvető higiéniája a béka segge alatt van. Agyonfogdozzák a zsemléket a boltokban, a bevásárlókocsit, de eszébe nem jutna, hogy lefertőtlenítse a kezét. Végigtapogatják a kapaszkodókat a járműveken, utána a mobilt nyomja, ahol már viszi tovább a vírust.
2020. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Most nem pont csökken??

Amúgy operatív törzs első évadában volt hogy ne hordjunk maszkot felesleges. Hagyjuk meg az orvosoknak, mert számottevően nem véd a vírustól. Emésztőrendszeri úton és mivel apró virrus szemgolyón keresztül is fertőz. Külön hangsúlyozta Cecíl néni, hogy ne hordjunk maszkot, nincs értelme, semmire nem jó, az orvosi maszk ezt a célt nem szolgálja, az nem erre van. Utána a szövet maszkra mondták, hogy az annyit se véd mint az orvosi. A szelepes maszkok meg ugye megint nem csinálnak semmit, de ezt csak a második évadból tudtuk meg.

Nem is az hogy a "vírustagadó idiótáknak" igazuk van. Hanem ők azt állítják, amit az operatív törzs a kezdetekben mondtak. Csak az operatív törzs valamiért álláspontot váltott, ők meg még mindíg azt mondják, amit az operatív törzs bizonyítékokkal támasztott alá kezdetben.

Most az a kérdés hogy akkor mi is az igazság. Mert az operatív törzs is 2 dolgot állít/állított és bizonygat/bizonygatott eléggé erőteljesen. De mikor ők mondták akkor az igazság volt. Ha most más mondja akkor az már vírustagadó.


(Én minden esetre hordom a maszkot, nem tudom mennyit számít, de mások és környezetemben élők miatt azért igyekszem figyelni az ilyenekre. Bár én amúgy is kicsit bacifób vagyok, szóval ez a kezmosás, fertőtlenítés, odafigyelés nem esik nehezemre.

Amit írtam azt azért írtam, hogy nem kell két táborra szakadni. A vírustagadók se vírus tagadók, csak nekik az operatív törzs első évada jött be jobban.)

2020. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Egy egyik baràtom meg volt hülyülve a maszk miatt, hogy az mennyire kell. Még az áprilisi időszakban, képes volt ràszolni arra akin nem volt.

Ő állította hogy mindenki beteg lesz aki nem hajlandó hordani...

Erre kB 1 hónapja elkapta.

1 hétig lázas volt. Ennyit erről


Gődényt nagyon lehordjàk a sàrga földig, mintha csak egy tudatlan akàrki lenne, pedig értelmes, tanult ember

2020. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mr.Q77 ***** válasza:
50%

Kérdező


az a biztos hogy ne menj el statisztikai hivatalba dolgozni, mert már most se érted


Nem tudom mit mondott a Gödény és mitől lenne igaza, de tényleg úgy tűnik hogy csak hírnevet akar szerezni későbbi politikai tevékenységéhez.


Nem értem honnan jött ki neki ez az agymenés (pláne Dr értelmes ember lévén), de csak akkor lehetne egyáltalán beszélni az állításáról érdemlegesen ha lenne valami kontrollcsoport.


értsd: lenne 10000 (vagy csak 1000) ember maszk nélkül és 10000 (v 1000) ember maszkkal, a világtól hermetikusan elzárva a két csoport is egymástól elszeparálva ugyanolyan körülmények közt és mindkét csoportba beengednek mondjuk 10-20 fertőzöttet, és folyamatosan figyelnék monitoroznák a csoportokat. Ennek eredményéből lehetne kiindulni.


De így csak üres duma. amúgy meg lehet pont az egyik faktor a növekvő fertőződésnek hogy sokan leszarják nem tartják be védekezést nem tudják értelmezni a helyzet súlyosságát.

2020. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mr.Q77 ***** válasza:
36%

az a szomorú hogy még itt is van olyan hozzászóló akinek a tudatáig nem jutott el az hogy a maszk nem véd meg semmitől ez tény, de nem is azért kell hordani, hanem hogy ha már fertőzött vagy akkor jelentősen csökkenteni tudod a vírus szétszóródását azzal hogy maszkot hordasz.


Ez mondjuk a távol-keleti országokban magától értetődő dolog és évtizedek óta a mindennapi gyakorlat részét képezni de valahogy itt nálunk sokan képtelenek felfogni.

2020. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 hollófernyiges ***** válasza:
50%

Egyrészt mert nem hordják (látom, építkezés mellett megyek el minden nap, a munkásokon jó esetben is csak az állukon van, de tegnap is láttam egy kamaszcsapatot maszktalanul vagy orr alá lehúzva viháncolni a buszon).

Másrészt a napi új fertőzésszám már két hónapja semmi nem jelent, mert túl kevés tesztet végzünk, esetleg azt érdemes követni, hogy a tesztek hány százaléka lett pozitív. A halálozás talán jó indikáció, annak a csúcspontja a modellek szerint egy hét múlva lesz talán.

2020. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
Iskolák működnek, gyárak működnek. Ha nem lenne maszk még több beteg lenne.
2020. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Alapból ostoba megfélemlithető az emberek többsége, amit lát elmondanak neki bármit elhisz. Maszk semmit sem ér , nem speci szűrő , a virusokat a sűrű felmosás kezmosas sem öli meg . Amennyiben lenne értelmes intézkedés az volna hogy szűnjön meg a nyílt önkiszolgáló pékáru részleg . Ezt nem fogjak megtenni maguktól az üzletek . Egyedül ebben lenne haszon . A többi népugraltatás atverés összefüggéstelen intezkedesek minden tilalommal ...
2020. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
Gödényéknek nincs igazuk, mert ők azt mondják, hogy semmit sem kell tenni a Covid ellen.
2020. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!