Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrspray függőségre mit...

Orrspray függőségre mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Az őszi első megfázásom óta kell napi 2x befújnom. Már több, mint egy egész Nasivint elhasználtam, pedig nem hiszem, hogy még mindig náthás lennék. Aki volt benne hasonlóban, az mennyi ideig használta huzamosan az orrsprayt? Nem akarok orvoshoz menni ezekben a macerás időkben, jó lenne ha lenne valami más megoldás.
2020. dec. 1. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Avamys szuszpenziós orrspray. Kifejezetten erre van kitalálva, leszoktat az orrspray használatról és nem okoz függőséget. Viszont vény köteles, beszélj a háziorvosoddal, hogy írjon fel neked ilyet. Nagyon jó, páromat 1-2 hónap alatt leszoktatta az Otrivinről. Otrivint előtte 3-4 hónapig egyfolytában használta, nem tudott nélküle aludni, mert hogy különben "bedugul az orra és nem kap levegőt".
2020. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Amikor függővé váltam úgy szoktam le, hogy megvettem a Nasivin gyerek változatát, azt használtam, aztán pár nap múlva azt is letettem. Egyebet nem tehetsz, vagy leteszed drasztikusan.
2020. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudatosan kell egyre ritkábban fújni, akkor is, ha dugulást érzel.

Én pl egy-másfél hét után tudatosan átállok arra, hogy csak egyik orrlyukba fújok egyszerre. Aztán csak éjszakára. Aztán azt se.

Az elején folyton dugulást fogsz érezni, de aztán visszaáll majd minden a rendesre.

Esetleg függőséget nem okozó, allergiásoknak való orrsprayvel lehet kiváltani, akár sima tengeri sóssal.

2020. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első leírta a jó választ. Szteroidos orrsprayre kell váltani, jó az Avamys de jó lehet mometason stb. És ezt kell majd fokozatosan csökkenteni.
2020. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a legjobb választás a szteroidos készítmény:-((((
2020. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legutóbb háziorvostól Nasotasone-t kaptam, hogy az használható utána is, amikor a Nasivin és társai már nem. (Allergiások és orrpoliposok is kapnak ilyet.)

Nem tudom, receptes e, de biztos lehet ilyesmit találni recept nélkül.

2020. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha fokozatosan elhagyom, akkor tényleg rendbejön magától? Illetve ez mennyi idő, hány napot vesz igénybe?
2020. dec. 2. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen régóta használod. Vannak elég horrorsztorik, több éves függőségnél műtét a vége, annyira meg tud dagadni az orrnyálkahártya.

Esetedben néhány hét alatt kilábalhatsz belőle, de addig elég fullasztó lesz.

A jövőben figyelj rá, hogy egy, maximum másfél hét elteltével fokozatosan csökkentsd, majd hagyd el. (Papíron 7 nap a javasolt maximum.)

2020. dec. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!