Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orrsövény ferdülés gátolhat...

Az orrsövény ferdülés gátolhatja a Covid/koronavirus szervezetbe jutását?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a koronavírus először az orr hámsejtjeiben lévő úgynevezett ACE-2 receptorokhoz kötődik, majd a szervezetben sejtről sejtre haladva több szövetet is megfertőz. Úgy érzem, hogy mostanában többször próbált már valami felszaporodni az orromban és bejutni a szervezetembe, de mivel nagyon keskeny, a hely az orrlyukamban,el van ferdülve ìgy nehezebb volt felszaporodnia és bejutnia tömegesen.Persze a vírus ìgy is bejuthat szájon vagy szemen át.

2020. dec. 1. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kemény, hogy ez a vírus mit hoz ki emberekből...
2020. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem....
2020. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez most komoly??? 🤦‍♀️
2020. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a vírus cirka 120 nm-es, nem hiszem hogy meggátolná egy orrsövényferdülés, még akkor sem ha aeroszol cseppekben érkezik. Sőt, inkább hajlamosít rá, mert nem olyan effektív a mucocyliaris clearence.
2020. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem már a számban volt mikor kapcsoltam és kiköptem.
2020. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Ez a vírus cirka 120 nm-es, nem hiszem hogy meggátolná egy orrsövényferdülés, még akkor sem ha aeroszol cseppekben érkezik. Sőt, inkább hajlamosít rá, mert nem olyan effektív a mucocyliaris clearence." Persze, csak ha valami zegzugos, nem egyenes, akkor ott lehet nehezebb elorejutnia,persze lehet tévedek, ezért is kérdeztem.
2020. dec. 1. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy komoly a kérdésed.

szóval ezt úgy képzeled, hogy bemegy az orrodba a vírus meglátja, hogy milyen kacskaringós az orrsövényed és kiszalad ijedtében keresni egy egyenes orrsövényt?

Így érted?

Ez egy vírus, nem egy intelligens nanorobot (bár ki tudja :D ) ami ide-oda mászkál és válogat az orrsövények között.

2020. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Orrsövényferdüléssel csak a tesztelés nehezebb... de az eléggé.
2020. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"szóval ezt úgy képzeled, hogy bemegy az orrodba a vírus meglátja, hogy milyen kacskaringós az orrsövényed és kiszalad ijedtében keresni egy egyenes orrsövényt?


Így érted?" Természetesen nem így értettem, hogy kiszalad.Csak ami egyenes és széles, ott könnyebb a közlekedés, bárhol mész, ìgy ott akár könnyebb nagy tételben is felszaporodnia.De lehet, hogy tévedek.

2020. dec. 1. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Vírusok esetén ne kövessük ezt a logikát
2020. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!