Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit szóltok hozzá, hogy kevés...

Manly kérdése:

Mit szóltok hozzá, hogy kevés pedagógus vett részt az ingyenes covid szűrésen és így is több, mint 4000 aktív fertőzött lett az eredmény ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 17:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak tanár, hanem egészségügyi dolgozó is van itt, a gyk-n, aki betegen jár be dolgozni... Én is kirúgnám.
2020. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Így több hordozó is lehet az iskolákban.Kötelezném őket szúrésre, mint az eü-dolgozókat, vagya szoc. otthonok dolgozóit.
2020. dec. 3. 17:36
 13/19 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, mert aki nem otthon elzárkózva mindenkitől él, az simán lehet superspreader.
2020. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A tesztelés hamis eredményt ad, ha a covidos tanárok nem mennek el.

Jól seggbe kellene rúgni az összeset!


Amúgy sok óvónő és dadus se ment el.

2020. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Fertózötten nem lehetne tanítani.Ha beteg akkor nem megy be a suliba, de sok a hordozó aki még nem mutat tüneteket és bejár az iskolába gyerekek közé.
2020. dec. 4. 18:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem kevés szerintem a 70-75 százalék részvétel,főleg ilyen helyzetben, ami zajlik az iskolákban, és ahogy. Az anyagi vonzatát is ideértve. Nem tudom kerültek-e osztályok karanténba a pozitív tanárok miatt egyáltalán? Mert se maszk, se távolságtartás nincs sok iskolában a termekben, továbbra is vegyülnek osztályok a nyelvi bontás miatt, felsőben egymás termeit használják, stb.

Én nem kötelezném a tanárokat tesztre, mert nincsenek védve a járványhelyzetben, a két legfontosabb védekezés nem biztosított nekik. Hiába lenne rajtuk maszk, a gyerekeken nincs, a távolságtartás meg szinte kivitelezhetetlen egy teremben 20-30 gyerekkel.

Ha az ő védelmük nem biztosított egy járványhelyzetben, miért csak nekik lenne bármi is kötelező?

Nem várható el, hogy a tanárokon csapódjon le minden. Szülőként mondom, hogy nem szívesen engedem be a gyerekemet, de nem attól tartok, hogy a tanár pozitív, hanem mert a gyerekek családjai azok voltak, azok éppen, valószínűleg hozzák-viszik a vírust. Csak a vak szerencsében bízhatunk.

Maszk és távolságtartás a legfontosabb védekezés a járvány ellen, mégis arra vagyunk kötelezve szülőként, hogy a nélkül engedjük be (a folyosó kivételével) az iskolába.

Ettől függetlenül, kevés teszt is hasznosabb lenne (a terjedés kivédésére), mint a semmi, mióta leállt a tesztelés. Miért állították le?

2020. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azért állították le, mert nem vettek részt rajta elegen, úgy meg több értelme van más munkára beosztani a tesztelőket, most ugye a közigazgatásban dolgozók tesztelésére.
2020. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%

#16

"Nem kevés szerintem a 70-75 százalék "


Mit nem lehet azon megérteni, hogy pont azok a tanárok nem mentek el akik covidosnak gondolták magukat?!

Így értelmetlen lett az egész.

2020. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
A vértesztnek lett volna értelme. Szerintem csomóan vagyunk úgy, hogy átestünk rajta észrevétlenül. Aztán, aki már bizonyítottan túl van rajta (vérteszt eredménye alapján), pár hétig nem is szükséges szűrni. Olcsóbban kijött volna szerintem és még értelme is lett volna.
2020. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!