Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az állam miért nem vesz...

Az állam miért nem vesz tudomást a krónikus betegségben szenvedő pedgógusokról?

Figyelt kérdés

Asztmás vagyok, eddig már 5 gyerek hozzátartozója pozitív volt körülöttem.

Gondolom ez nem javulni fog, sőt. Romániában a krónikus betegek otthonról taníthatnak-orvosi igazolással.

Fogalmam nincs, hogy mennyire és mit csinál a vírus, de egy 150000 forintos fizetésért nem szeretnék esetleg "beledögleni" a munkámba.

Tud valaki erről valamit, vagy van hasonló helyzetben?



2020. szept. 29. 21:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Az állam miért nem vesz tudomást a krónikus betegségben szenvedő pedgógusokról?


Ezt az államtól kellene megkérdezni. Sajnos nem tudom, hogy az állam mit miért csinál, vagy nem csinál.

2020. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Akkor idézem neked a többit is:

"Tud valaki erről valamit, vagy van hasonló helyzetben?"

Nem tudsz. Pedagógus vagy krónikus betegséggel? Nem. Akkor, nem lett volna egyszerűbb üresen hagyni a mezőt? Hm?

Meg volt kérdezve az "államtól". Azt ajánlotta valamelyik nagyágyú, hogy akkor vegyünk ki fizetés nélküli szabadságot egy évre:)))

2020. szept. 29. 22:22
 3/33 anonim ***** válasza:
77%
Másoknak is dolgozniuk kell minden állami szférában attól még, hogy krónikus betegek, nem csak a pedagógusoknak.
2020. szept. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%

Ez sajnos egy olyan helyzet, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha minden krónikus beteg tanár otthonról taníthatna, akkor legalább felerészben újra átállnánk a digitális oktatásra, annyi a pedagógus, akinek van valamilyen egészségügyi problémája... Ez gimiben még talán megoldható, de pedagógusként szerintem te sem gondolhatod komolyan, hogy kisiskolásoknak megfelelő az otthoni, digitális oktatás. Továbbmegyek, ha a tanároknak nem kell bejárniuk, akkor miért kell bejárniuk a krónikus beteg óvodapedagógusoknak, vagy bölcsődei kisgyermekgondozóknak? Nekik muszáj bejárniuk, ők végképp nem tudnak otthonról dolgozni.


Rengeteg munka, pozíció van, ahol ezt a kockázatot most el kell fogadni; HA a szakmában akarsz maradni. Senki nem kényszerít rá, hogy továbbra is tanár legyél. Ha félsz a vírustól és most nem szeretnél tanítani, akkor a vírus lecsengéséig, mondjuk az oltásig, ami talán csak ez az egy tanév, vállalhatsz másik munkát. Ha 150 ezret keresel tanárként, az azt jelenti, hogy még fiatal vagy. Hidd el, fiatal diplomásokat sok más munkakörbe felvesznek cégek, ennél jóval nagyobb fizetésért is. Vagy nem tudom, milyen szakos vagy, de tanárként ugye lehet online magánórákat, korrepetálást tartani, ha nyelvszakos vagy fordítani, stb.


Én rengeteg szinten elítélem a jelenlegi kormányt és a koronavírus-helyzetet is rosszul kezelik szerintem, de úgy gondolom, hogy azt túlzás lenne a kormánytól elvárni, hogy minden munkakörben minden krónikus beteget külön "megmentsen", mert az megint ahhoz vezetne, hogy teljesen leáll az ország, a gyerekek nem kapnak megfelelő oktatást, stb.


Szerintem mindenkinek magának kell mérlegelnie, és ha valaki nagy veszélyben érzi magát és fél, akkor a saját helyzetén próbáljon változtatni. Akkor egy évet dolgozz máshol, és ha már biztonságban érzed magad, akkor menj vissza tanítani. Tanárhiány van, valószínűleg találnál újra tanári pozíciót.

2020. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Én más okból vagyok veszélyeztetett. Ha elkapom a covidot és tüdőgyulladasom lesz meghalok. Márciusban HOban dolgoztunk. Most be kell járni. Ez van. Az állam nagy ívban tojik a te és mindenki más egészségére. Nekik az a fontos hogy újraválasszák őket, ennek megfelelő intézkedéseket hoznak. Egyebként sem értem azokat az embereket akik mindig valami felsőbb hatalomtól várják hogy megoldja az életüket. Dolgoznod kell így két lehetőséged van hogy megóvd az egészséged. Veszel ffp2es maszkot és abban vagy egész nap. Senki nem vetetheti le rólad! Vagy keresel másik munkát ami kevesebb emberkontakttal jár erre az időszakra. Én az utóbbit választanám.
2020. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Elég sok a krónikus beteg meg idős pedagógus és óvodai bölcsödei dolgozó. Meg többem vannak diakok is akik krónikus beteggel vagy idős emberrel élnek. Ez alapján kb minden 2. Ha nem több tanár/diák lenne jogosult az otthoni oktatásra. A kormány nem akar digitális oktatást mert olcsóbb a hőmérő mint a digitális oktatás feltételei. Ennyi. Senkit nem érdekel az egészséged. Neked kell megoldanod a védelmedet. Ez mindig így volt és mindig így is lesz. Az asztma amúgy annyira nem mérvadó, sokan sokkal rosszabb helyzetben vannak.
2020. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
63%
6. Vagyok. Egyébként félre ne értsd teljesen megértelek. Én is ki vagyok akadva. Csak már átlendültem a dühöngő fázisból a problémamegoldóba. De erre a kormányra a büdös életbe nem szavazok többet az biztos. :)
2020. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Igen, értem. Igen, gondolkozom a váltáson, mert lehetetlen az oktatás helyzete, vírussal vagy anélkül. Megnyomorítják a diákokat és a pedagógusokat is.

Csak valahogy az az érzésem, hogy egyre inkább szorul a hurok a nyakamon.

Nálam a digitális oktatás hangszertanárként viszonylag jól működött, leszámítva azt, hogy dupla annyit dolgoztam.

Azért szarabb jóval a tanároknak, mert a szülők eddig is és most is lázcsillapítóval, "allergiásnak" álcázva küldik a beteg gyereket iskolába. És nem az van, hogy van 12 munkatársam, hanem van 50 gyerek, akinek van fejenként 20 osztálytársa, azoknak fejenként 40 szülője, és hetente kétszer találkozom minden gyerekkel.

A gyerekek nem értik meg, hogy kisfiam most ne gyere közel, nem ölelhetsz meg, ne köhögj rám..

43 kg vagyok, nem lenne honnan fogyjak, ha lebetegszem. Egy normális hűlés is jobban megvisel, mint másokat.

Szóval igen, nagyon gondolkozom, hogy ott hagyjam az egészet. A probléma az, hogy nem tudom, hova mennék. Magyarországon mindenhol úgy bánnak az alkalmazottakkal, mint a wc papírral.

És igen, az ejt kétségbe, hogy már annyit sem számít az emberélet, mint a vadnyugaton.

2020. szept. 30. 12:04
 9/33 anonim ***** válasza:

Operatív törzshöz kellene eljuttatni a kérdésed. Kíváncsi vagyok Cilike mit mondana rá.


Nálunk például 3 igazolt covidos van iskolába, ezen felül ezen a héten eddig 12 tanulót küldtek haza lázzal.

Van itt 3 pedagógus akinek krónikus betegségei vannak illetve van több tanuló is aki túlsúlyban és ebből fakadó magas vérnyomással szenved. Ő rájuk is kimondottan veszélyes a vírus, mégse zárták be az intézményt. Ma a sajtótájékoztatón volt valami kérdés az iskolával kapcsolatban, akkor megörültem, hogy azt kérdezik meg, hogy ahol igazolt covidos van miért nem küldik haza az osztályt legalább, hát továbbra is rejtély marad.

2020. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
50%

Cilike azt mondná hagyd ki a menyasszonytáncot és mosd meg hipóval a tojásaidat. Nevetséges bábu. Barmelyik horror filmben felléphetne smink nélkül. Meg maszk nélkül is. :D

Amit a kormány csinál az egy röhej. Minket 30 megbetegedésnél hazaküldtek HOban. Aki külfölfön járt azt azonnal. Most már semmi nem tilos. Nálunk is volt covidos. Senkit nem teszteltek nem küldtek haza. Egyetlen védelmi eszköz a maszk de hiába kötelező sokan nem veszik fel. Mit tudsz csinálni? Sok fős értekezletek ugyan úgy mennek zárt térben kis teremben. És ha ki vagy akadva téged néznek hülyének. Elkeserítő a helyzet. :( Ráadasul annyi védelmi intézkedést lehetne hozni amivel senki megelhetése nem kerülne veszélybe megsem teszik meg. Pl létszámkorlát a boltokban, postán, bankban, játszóterek bezárása, csoportosulások megtiltása...stb. E helyett lett a 11től nincs buli. Semmi értelme. :/ komolyan mintha bolondok vezetnék ezt az országot.

2020. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!