Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik átesettek a covidon...

Akik átesettek a covidon azoknak is célszerű beoltatni magukat. A fertőzés után kialakult természetes immunitás, vagy az oltás ad hosszabb védettséget?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
3 hónapig vagy védett elvileg a betegség után, az oltás pedig olyan, mint az influenzánál
2020. dec. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Én beoltatom magam. Magam miatt nem is tartanám ezt fontosnak, de idősebb családtagok, rokonok, munkatársak miatt célszerű. Plusz nem akarok évente kétszer karanténban lenni. Idén márciusban és novemberben is sikerült elkapnom. Márciusban nagyon beteg voltam, novemberben enyhe tünetekkel átvészeltem.
2020. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

A népírtás a cél, úgyhogy az oltja magát aki akarja. Olyan mint az orosz rulett. Semmi sem számít, ha covidos vagy, voltál, ha nem. A maszktól akkor is megbetegednek az idősek, krónikus betegek. Ha beadatod, ha nem.

https://www.youtube.com/watch?v=qQs0jen_qcc

2020. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

#3

Bocs, de az ilyen baromságból 2 perc elég is volt. Nem lehetsz valami észlény, ha ezeket komolyan veszed. 😂

2020. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

[link]


Which produces a stronger immune response: a natural infection or a vaccine?


The short answer: We don’t know. But Covid-19 vaccines have predictably prevented illness, and they are a far safer bet, experts said.


Vaccines for some pathogens, like pneumococcal bacteria, induce better immunity than the natural infection does. Early evidence suggests that the Covid-19 vaccines may fall into this category. Volunteers who received the Moderna shot had more antibodies — one marker of immune response — in their blood than did people who had been sick with Covid-19.

...

In people who are only mildly ill, the immune protection that can prevent a second infection may wane within a few months. “Those people might benefit more from the vaccine than others would,” said Bill Hanage, an epidemiologist at the Harvard T.H. Chan School of Public Health.

2020. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5

Danke schön! Aber

Nem lehetne magyarul?

Sajnos olyan tanulatlan vagyok hogy angolul se tudok. Én hibám de akkor se értem amit ide írtál

2020. dec. 6. 18:13
 7/19 A kérdező kommentje:

#1 nem értem h olyan mint az influenzánal.. Egy év? 3 hónap?

Meddig véd?

2020. dec. 6. 18:15
 8/19 A kérdező kommentje:

#2


Mi volt a tünet először?

Mi volt a tünet másodszor?

2020. dec. 6. 18:16
 9/19 anonim ***** válasza:
Az influénzánál is újtra és újra oltatni kell magad. Azt nem tudom, hogy évente e, ezt majd, ha meg lesz a vakcina derül ki.
2020. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Mi volt a tünet először?


Mi volt a tünet másodszor?"


Márciusban magas láz 4-5 napig, szaglás és ízlelés elvesztése, orrfolyás, izületi fájdalom, fáradtság, duzzadt nyaki nyirokcsomók. Csak azért lett gyanús, hogy korona, mert influenza ellen oltva voltam. Itthon lábadoztam. Tüdőt szerencsére nem érintette.

Novemberben egy kis náthával, szaglásvesztéssel, és egy kis hőemelkedéssel megúsztam.

2020. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!