Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mozgashiany miatt kettos...

Mozgashiany miatt kettos latases egyeb panaszok? Tapasztalt valaki mar ilyet?

Figyelt kérdés

KB 2-3 hete kettoslatasom van, de furcsamod nem mindent latok duplan, hanem csak a fenyeket vagy rikito vilagos szineket (pl. feher felirat vagy ilyesmi). Minel tavolabb van a dolog annal rosszabb, hunyoritaskor eltunik. Ha felveszem a szemuvegem akkor jol latok, de a kettoslatas megmarad. Mar minden orvost vegig jartam, de mindenhol csak azt tukmaljak, hogy sportoljak. Nem vagyok elhizva, mar nem vagyok eppen fitt sem, fiatal korom ellenere sokszor van izuleti fajdalmam. Olvastam, hogy a mozgashiany cifra dolgokat tud muvelni es sokmindenre kihat, de a szemre is? Ilyet sehol nem olvastam. Meg nem kezdtem el a sportot ugy igazan. Ezen a heten fogom, most jon meg a futogepem. Ki nem merek menni sportolni, mert tarsasagom nincs, egyedul meg panikrohamom lenne szerintem olyan rosszul tudok lenni es olyan sok ideje tart az egesz (a korona miatt az uszodak zarva, pedig azt elveztem). Ha elkezdek sportolni, akkor minden varazsutesszeruen helyrejon? Nekem ez olyan hihetetlen, de minden orvos a mozgst ajanlotta akinel eddig jartam. (Azt persze nem mondtak el hogy a mozgashiany ilyen komoly dolog, igy sokaig azt hittem csak tesznek a fejemre. Mondjuk meg most is sokszor van ilyen erzesem.)

(Bocsi az ekezetek hianyat, nem sajat geprol irtam igy a billentyuzet beallitasokat nem babralhattam. remelem azert ertheto)

20N



2020. dec. 9. 08:28
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Két fajta kettôslàtàst kûlönböztetûnk meg: az egyik amikor egy szemmel kettôs làtàs van valamint két szemmel valò kettôs làtàst! A jelenségnek tôbb szintjei vannak okait tekintve pedig tôbb minden àllhat môgôtte. A konkrét ok feltàràsàhoz neurològiai, szemészet és belgyògyàszati vizsgàlatra van szûkség.
2020. dec. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A neurológus és a szemész semmit nem talált. A belgyógyászati vizsgálat nem tudom mit takar pontosan.
2020. dec. 9. 09:36
 3/4 Angel3000 ***** válasza:
A belgyògyàsz mindent le fog kontrolàlni, a véredet a vizeleted, pazsmirigyedet, màjfunkciòdat, szivedet és egyéb dolgokat, amik alapjàn tàjékozòdik az egészségi àllapotodròl!
2020. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lassan már pszichiáterhez fognak küldeni. Már számtalanszor voltam orvosnál, de akármilyen tesztet végeztek semmi eltérés nem volt, makk egészséges vagyok csak épp nem látok rendesen, minden nap fájdalmaim vannak és egyre elkeseredettebb vagyok.

Szív, pajzsmirigy, idegrendszer, szem, gyomor, nőgyógyász mindenhol voltam. Vérvétel már vagy 6 volt ebben az évben, sehol semmi eltérés. A háziorvosom már kettyósnak tart szerintem, oda sem merek menni.

2020. dec. 9. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!