Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan ember az ismertségi...

Van olyan ember az ismertségi körödben (barát/szerelmed/szülőd stb), aki azt mondta, hogy én akkor most befejezem az ivást és nem ivott többet (alkoholt)?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 09:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint olyan, aki alkoholista volt, de magától befejezte, mert belátta, hogy így el fog veszíteni mindenkit?
2020. dec. 13. 09:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Egy igazi alkoholista ( alkohol beteg) nem tudja csak így letenni. Segítség kell. Túl erősek a megvonási tünetek,bele is halhat,ön és közveszélyes lehet. Szinte minden esetben kell gyógyszeres segítség az akaraterő mellé.
2020. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van, a szembe szomszédom, haver. Olyan durván alkesz volt, hogy még az orvosok is lemondtak róla. 3 éve nem ivott egy kortyot se, de olyan szinten, hogy egy alkohol MENTES sörös dobozhoz sem ér hozzá, még véletlenül sem.
2020. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nagyon kicsi az esély. Az a hatalmas akarat, elszántság ami ehhez kell, nagyon kevés emberben van meg. Még segítséggel is rohadt nehéz lehet. Állandóan ott a kísértés. Volt alkoholista ismerősöm, minden segítséget megkapott a családjától, volt bentlakásos intézményben is vagy fél évig, tényleg mindent megtettek érte utána is, abba is hagyta az ivást egy darabig. Aztán valami miatt megborult, és rögtön újrakezdte.
2020. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve mi számít alkoholistának? Ha megiszik, mondjuk nem az összes, de a hét legtöbb napján néhány sört (2,3,5..), az már annak számít? Tömėnyet nem iszik rendszeresen, de ha olyan társaságban van, akkor minden további nélkül megy velük a hülyeségbe, következményekre, egészségére nem gondol......Bár őszintén, most hogy zárva vannak egy ideje a kocsmák, nem is volt rá nagyon lehetősége, hogy töményet igyon, de lehet, ellenkező esetben máshogy alakult volna..
2020. dec. 13. 11:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, mit iszik, ha rendszeresen csinálja, ha ki is hagy néhány napot, akkor is kívánja, akkor az már alkoholizmus, vagy jó úton van felé.

Nálunk a családban sose volt ilyen problémája senkinek, a "normális" alkoholfogyasztásról tudok írni, ahogy a nagyszülők, szülők, testvér, én, párom,stb.csinálta, csinálja: alkalomkor, vagy ha "megkívánjuk (mondjuk én szinte sose szoktam) akkor iszunk 1-2 pohár valamit. Ez lehet, hogy mondjuk egy héten kétszer van, de máskor meg hónapokig eszünkbe se jut.

2020. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyapám így adta le a cigit.
2020. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyapám alkohol beteg volt.

15 éve 1 kortyot sem ivott

2020. dec. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van, barátom apja 65 évesen. 20+ év ivás után, napi kb. 15 üveg sör és jó pár deci pálinka, egyik napról a másikra abbahagyta.

A körzeti orvossal is beszélt, aki segítségképpen Xanax-ot írt fel neki, de azt sem vette be. Ez szerintem nagyon ritka eset, brutális önuralom kell hozzá. Ennek már 10 éve, azóta egy kortyot sem ivott.


Szóval létezik ilyen is. Ugyanakkor ismerek hasonló paraméterekkel ivó embert, aki 2 hónap pszichiátrián történő totális szedálás után is pár hét alatt visszaszokott és azóta is zugivó.

2021. febr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!