Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Muter pcr tesztje pozitiv.Most...

Muter pcr tesztje pozitiv.Most akkor én se mehetek még 10 napig sehova?Már igy is volt ez a 10 napos háziorvos által elrendelt szarság.Jönni jöhetnek ide?

Figyelt kérdés
Hogy müködik ez a dolog?
2020. dec. 13. 19:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem kaptam el semmit se mutertól.Pedig már 2 hete megy ez a baromság
2020. dec. 13. 19:54
 2/12 A kérdező kommentje:
És a másik részbe se jöhet vendég ha nem érintkezik muterrel?Gyakorlatilag nem lesz semmi kontakt köztük.
2020. dec. 13. 19:57
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt találtam.

Járványügyi elkülönítést rendeltek el annak, akivel együtt lakom. Rám is az elkülönítés szabályai vonatkoznak?


Nem. A járványügyi elkülönítés csak arra vonatkozik, akire az orvos elrendelte. Önmagában a közös háztartásban élő érintett karanténba helyezése miatt senki másra nem vonatkoznak a karantén szabályai. Ez azt jelenti, hogy a többiek, akik nincsenek elkülönítés alatt, elhagyhatják az otthonukat. Ha a fertőzöttség beigazolódik, akkor a beteg szoros kontaktjának számít mindenki, aki vele együtt él, ezért lehet, hogy járványügyi megfigyelést vezetnek be vele szemben. Hogy ki számít szoros kontaktnak, arról itt írtunk részletesen. A járványügyi megfigyelés szabályait ld. lejjebb!


Ezek alapján megitélés kérdése rám mi vonatkozik?lehet tünetek alapján?

2020. dec. 13. 20:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Valami hatósági karantén.
2020. dec. 13. 20:07
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Ha pozitív tesztje van akkor te se mehetsz sehova. Akkor mehetnél ha a családodból valaki csak azért van karanténban mert pl. kontakt személy vagy külföldön volt de amúgy nem tesztelték.
2020. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na megtaláltam a választ.A határozattól fog függeni
2020. dec. 13. 20:44
 7/12 A kérdező kommentje:
De én nem élek egy légtérbe vele.néha átmegyek enni vagy elviszem a kaját de 2 métert tartom.ha közel jön akkor nem veszek levegőt.
2020. dec. 13. 20:46
 8/12 A kérdező kommentje:

"

Ki kerülhet járványügyi megfigyelés alá?


A kontaktszemélyeket helyezik járványügyi megfigyelés alá, vagyis azokat, akik megerősített koronavírusos beteggel érintkeztek és feltehetően maguk is a betegség lappangási szakában vannak.

" nincsen egy tünetem se.

2020. dec. 13. 20:47
 9/12 Metionin ***** válasza:
Ja ha nem élsz vele akkor rád nem vonatkozik.
2020. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát másik részben élünk.Néha megyek át enni.Viszont öcsém és apukám vele él.
2020. dec. 13. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!