Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A maszktól lehet betegséget...

A maszktól lehet betegséget kapni?

Figyelt kérdés

És milyet?

Nem bírom megszokni ezt, akárhogy is erőltetik.



#betegség #kórház #maszk #Léleegeztetőgép
2020. dec. 14. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Csak akkor lehet, ha nem az előírásnak megfelelően használod.

Pl herpesz, vagy valami egyéb bakteriális fertőzés lehet tőle


De mondom, csak akkor ha március óta ugyanazt a maszkod hordod mosás nélkül..

2020. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Meg nem kapsz elég oxigént, mert félig meddig a ki fújt levegőt(szén-monoxid) szívod be. Hosszú távon tűdőbetegség. Vérnyomás problémák.
2020. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem se sikerült megszokni, jobban idegesít zárt térben is mióta az utcán is kötelező.

Szerintem nem túl egèszséges viselet az utcán, pláne esős vagy ködös időben, mikor átnedvesedik.

2020. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Akkor lehet, ha ugyanazt a retkes maszkot hordod tavasz óta. Nem, tüdőbetegséget nem kaphatsz tőle. Ez a “széndioxidot szívsz be miatta”dolog is baromság...

Akkor ennyi erővel az orvosok is mind tüdőbetegek, akik hordják műtét közben???? Ugyan, ez csak hiszti.

2020. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Én csak azt utálom benne, hogy bárhogy próbálkozom, a szemuvegem bepárásodik, szemüveg nélkül meg nem látom pl a közlekedési lámpákat, a kátyúkat a járdán előttem.. sorszámokat pl stb..

Nagyon rossz szemem van🤔


Ezt az oxigén hiányt én nem vettem észre, bár sportos vagyok, egészségesen étkezem, lehet ez segít nekem a maszkban való lelegzesben. 12 órát hordom egy nap, komolyan sose volt légszomjam..

2020. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szemüveges nem vagyok, de nem akarok tüdőgombát se meg ilyeneket.
2020. dec. 14. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Akkor ajánlatos 4 óránként tiszta maszkot felvenni.

Nálam is 4 db van minden nap.

2020. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
#5 pacsi
2020. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha átnedvesedik a maszk, ami ilyen nedves időben akár fél óra.

Tüdőgyulladást lehet kapni, ami miatt sokan vannak lélegeztetőgépen.

A Legionella baktérium a legtöbb vizes helyen, így például a kerti locsolóban, a szobai spricnisflakonban, az akváriumunkban de akár a fürdőszobai zuhanyrózsában is előfordulhat, ám bajt csak akkor okoz, ha vízpermettel belélegezve a tüdőbe jut. Ekkor sajnos, súlyos tüdő fertőzést, Legionellózist, úgynevezett Légiós betegséget okozhat, amit a szakmabeliek akár épületgépész-kór néven is ismerhetnek.


A fertőzés szempontjából kockázati közegnek tekintendő valamennyi olyan épített vízrendszer, amelyben együttesen adottak az alábbi feltételek:


a rendszerben 20-50 °C hőmérsékletű víz van,

fennáll a pangó vízterek kialakulásának lehetősége

a rendszer használata során finom eloszlású vízpermet képződik.

Az érintett létesítmények köre ezért rendkívül nagy, hiszen potenciálisan kockázatosnak tekinthetőek, például a közfürdők és wellness-szállodák pezsgő-, és élménymedencéi, de a nedves hűtőtornyokon át egészen a kórházakig, szociális intézményekig, a fogászati kezelőegységeken, autómosókon át, minden párásító rendszer is éppúgy melegágya lehet a Legionella elszaporodásának.

[link]

2020. dec. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9: hát ez elég para!
2020. dec. 14. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!