Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Párnapja megfáztam és2napja...

Párnapja megfáztam és2napja nagyon erősen ver a szívem. Kihivtuk a mentőt tegnap este,mert az asztmám is belobbant.Eddig nem volt baj a szívemmel,pár EKGn már túl vagyok,de amikor bevittek az EKG ritmuszavart mutatott. Mennyi a veszélyespulzus szám?

Figyelt kérdés
A pulzusom 125 volt, de az orvosokat nem igazán érdekelte. Most megmértem 106,de kellemetlen érzés.. Általában 70 és 80 között szokott lenni. Mitől lehet? Megfázástól? Valakinek hasonló? Nem lesz bajom ettől? Szivroham? stb? 2 napja pörög folyton a szívem.. Ebbe bele lehet halni??

2020. dec. 16. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok infót nem adtál, de a kérdés alapján elég stresszes vagy mostanában, amire még egy kicsit rá is pánikoltál.

Nem volt ritmuszavarod, azzal nem küldenek haza (márpedig most otthon vagy ha te mérted).

A 125 egy sima kardió edzés természetes velejárója is lehet (nem azt mondtam, hogy kardióztál), ezért azzal nem foglalkoznak.

Mennyi a magas? Nekem 180-al ment a szívem mikor az ügyeletes orvos úgy döntött, hogy mentőt hív, mert a gyógyszereire sem reagált.

Igaz, hogy a kórházban kapott gyógyszerekre sem, úgyhogy elaltattak, és kiütöttek. Utána rendes ritmusban indult a szívem.

Belehalni nem fogsz.

Most leginkább nyugalomra, és lehetőleg ágynyugalomra van szükséged.

2020. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ ❤️ Bele van írva a zarojelentesbe, hogy az első EKG t amit ők csináltak azon szívritmuszavar látható, aztán csináltak reggel is és az már tökéletes volt igaz ott is 100 valamennyi volt a pulzusom.
2020. dec. 16. 18:08
 3/10 A kérdező kommentje:

De amúgy, 1 napot feküdtem a sürgősségin, ma jöttem haza, vérvétel jó, mellkas rtg jó. Meg mindig fulladok és kalapál a szívem, köhögök is még. A Covid gyorsteszt negatív lett a pcrt meg holnap tudom meg

28 éves nő vagyok

2020. dec. 16. 18:10
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan ez van velem is. Vírusra gyanakodtak, de negatív lett a tesztem. Azóta is szarul vagyok, de az orvosokat nem erdkeli.
2020. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így már értem.

Nem küldtek haza, hanem kezeltek.

Legtöbb esetben gyógyszerrel helyreállítható a ritmuszavar, nekem nem volt ilyen szerencsém.

A kórházban egy órát adtak a gyógyszernek (addig monitoron voltam), mivel már előtte az ügyeletes orvos is próbálkozott, utána pedig irány a kezelő.

Az asztmád miatt a (saját magadhoz képest) magas pulzusod is okozhatja a tüneteket.

De a magas pulzus, az nem feltétlen ritmuszavar.

Most pár napig még mindenképp pihi, és lehetőleg ágynyugalom. Hülyén hangzik, de minél többet feküdj az ágyban.

2020. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, kipihenem. A pulzusomat nem kezelték bent a Kórházba, az nem erdekelte őket
2020. dec. 16. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:

"1 napot feküdtem a sürgősségin, ma jöttem haza"

Nem, még nem pigehted ki.

A többit pedig a háziorvossal kell megbeszélni.

2020. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem pihentem ki, nem is írtam. Háziorvoss nem foglalkozik ezzel, mert túl vagyok 4 rtgn, 1 ctn, és kB 5 EKGn, ha mi de igaz nincs baj a szívemmel..
2020. dec. 16. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Lázad van? Az is okozhatja
2020. dec. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs lázam
2020. dec. 19. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!