Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik, hogy a Covidtól...

Létezik, hogy a Covidtól megváltozott a szaglásom?

Figyelt kérdés
Szeptemberben valószínűleg én is elkaptam a koronavírust, bár nem voltam rosszul, ezért nem is teszteltek, így nem lehetek biztos benne, hogy az volt. A lényeg, hogy pont a parlagfű allergiámmal küzdöttem, csupa takony voltam amúgy is, és egyszer csak feltűnt, hogy nem érzek se szagokat, se ízeket (csak azt, hogy valami édes vagy sós, semmi mást). Körülbelül 2 hétbe telt, mire visszatért a szaglásom és az ízlelésem, de azóta másképp érzek mindent. Mindennek olyan savanykás szaga van, pl. a büdös szagokat érzem kifejezetten savanyúnak, de az ízlelésem sem ugyanolyan. Pl. sokszor csinálunk itthon sült húst, általában grillezve. Most már kifejezetten büdösnek érzem a sült tarját, karajt, és az ízük is savanykás, semmit nem érzek abból a jó kis szaftos hús ízből, nem is kívánom már. De nagyon sok más étel ízét is másképp érzem, mint korábban, főleg a sós cuccokét. Lehetséges, hogy a covid miatt változott meg a szaglásom? Ilyen panasszal lehet orvoshoz fordulni, vajon lehet rajta valahogy segíteni? Iszonyatosan zavar, hogy semmit nem úgy érzek szinte, mint előtte...

2020. dec. 18. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.
2020. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokan panaszkodnak itt hosszutavu szaglasvesztesre vagy megvaltozott szaglasra. Szoval lehet Covid. Nem tudom, hogy lehet kezelni.
2020. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony. Valószínűleg én is elkaptam, szintúgy szeptemberben és másfél hónapig nem volt jó a szaglásom, az ízlés az egy hónap után jött vissza úgy ahogy
2020. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!