Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Atópiás dermatitiszre ismertek...

Atópiás dermatitiszre ismertek esetleg valamilyen vény nélkül kapható krémet, ami valóban segít is?

Figyelt kérdés

A szemem külső sarkában jött ki. Viszket, piros, hámlik. Természetesen igyekszem nem vakarni, mert tudom, hogy attól jobban terjed.

Első körben Neogranormonnal kentem, mert az volt itthon. Tudom, hogy nem erre való, de gondoltam kipróbálom, hátha segít. Ekkor még épp csak kezdődőben volt a dolog, gondoltam hátha csírájában el tudom folytani. Nem jött be.

Ezután elmentem a gyógyszertárba, ott Bephanten Sensiderm-et ajánlottak, de ez sem segít, sőt, még rosszabbodott is a helyzet 2 nap elteltével.

Ismertek esetleg valami bevált vény nélküli szert ez ellen? Vagy mindenképp bőrgyógyászhoz kéne mennem most már? Kb másfél hete jött ki, de igazán csak az elmúlt pár napban vált zavaróvá.


UI.: Onnan tudom, hogy valóban atópiás dermatitiszről van szó, mert volt már pár éve ilyenem, pont ugyanott a szememnél és akkor elmentem vele bőrgyógyászhoz, aki írt fel gyógyszertári kevert krémet, ami segített is. Ha nem tudom magamnak elmulasztani, akkor most is el fogok menni dokihoz természetesen, de nem akartam rögtön orvoshoz rohanni ezzel.

Bár van egy gyanúm, hogy nem fogom megúszni.


Előre is köszi a válaszokat!



2020. dec. 19. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos is fel tudja írni. Elocomos krém nélkül egy belobbant ekcéma sajnos nem kezelhető.
2020. dec. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is Atopica Dermatitis-em van.

Nekem egyedül a Dermovate kenőcs használt, de az nagyon.

Akár 2 nap alatt is teljesen elmúlt tőle, többször is.

2021. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!