Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban komoly alvászavarból...

Valóban komoly alvászavarból (nem 1-2 hónapja hanem évek óta tartó) gyógyult már meg valaki?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy? 4 éve tart, 3 éve szedek altatót. Általában el tudok aludni, de max 3 óra múlva felébredek teljesen éberre. Ilyenkor veszek be egy fél altatót, azzal még alszok max 3 órát. Volt egy rossz időszakom, amikor "leszoktattam magam" az alvásról (egyszerűen nem tudtam aludni, olyan ideges voltam). Már jobb a helyzet, de továbbra se tudok aludni. Attól félek, hogy annyira hozzászokott a szervezetem, hogy már bármit csinálok nem fog helyrejönni. Jártam akupunktúrára, pszichológushoz, most készülök hipnoterapeutához.
2020. okt. 25. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdés az is hány éves vagy. Sajnos az altatóhoz már hozzászoktál, le kellene vele teljesen állnod, így tudod meg mennyire gáz a helyzet nélküle.
2020. okt. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felmerül bennem, hogy miért nem alvásterápiára mész.
2020. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az alvásterápiáról annyit olvastam, hogy ott se nagyon tudják ezt megoldani, max antidepresszánst adnak, én nem akarok még plusz gyógyszert szedni, amihez hozzászokok.. Másik, hogy lelki okai vannak, rengeteg rossz dolog ért, ezt akarom valahogy feldolgozni, de több pszichológusnál jártam, de egyik se tudta ezt megérteni, vagy segíteni ebben.. 39 vagyok.
2020. okt. 25. 07:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Esetlegesen okozhatja szervi rendellenesség is e problémát, van akinek évek vagy rosszabb esetben nagyon sok év kérdése, amíg kiderül. Orvossal (szomnológus) ki lehet vizsgáltatni, háziorvostól kérhetsz beutalót.

[link]

Az egyik leggyakoribb alvási zavart okozó betegség az alvási apnoé (számos más van még ezen kívül is), ha valakivel együtt alszol, légzéskimaradásról vagy hirtelen horkantásokról ha beszámol, akkor ez nagyon valószínűsíti az apnoé meglétét.

2020. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Biztos nem szervi bajom van, mert 4 éve ért egy trauma, addig aludtam mint a kisangyal. Ott kezdődött ez, és van sok lelki problémám gyerekkorból is, utána is, szóval biztos, hogy lelki eredetű a dolog.
2020. okt. 25. 08:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Pszichiátert keress, sokkal nagyobb tudásúak mint a pszichológusok. Jártam terápiára, tudom. Az jó ha tisztában vagy azzal, hogy lelki eredetű a bajod. De a fizikai tüneteket gyógyszerrel lehet csillapítani. Ez nem jelenti azt, hogy élethosszig kell szedni. ellene vagy az antidepresszánsnak, de az altatóval többet ártottál.
2020. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És ő pl szerintetek?


[link]

2020. okt. 25. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad a melatonint? Engem rendbe hozott, és mostanra el is hagytam. Áldás volt, hogy tudtam aludni újra.
2020. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyszer egy pszichológus adott melatonint igen, de azt olvastam róla, hogy nincs hosszú távú hatásáról infó, és akár le is állíthatja a szervezet természetes melatonin termelését. Megijedtem és inkább nem szedtem tovább.. De attól lehet hogy jó, neked mennyire volt súlyos a gondod? Mert nekem eléggé, nem tudom erre is használna-e, vagy csak enyhébb esetekben?
2020. okt. 25. 08:39
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Én hónapokig este nem tudtam elaludni, éjjel 1-2-ig fenn voltam, és 3-4 körül megint felébredtem. 6-kor még keltem.

Nekem pszichés ok volt mögötte. Azóta ez megszűnt, és szerencsére nem tért vissza az alvasprobléma.

Amíg az ok fennállt, addig a melatonin sokat segített, és nem szoktam hozzá.

Anno én is sokat olvastam róla, én nem találtam róla negatív infót, ez kb 3-4 éve volt.

2020. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!