Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos voltam. 25 napra rá...

Covidos voltam. 25 napra rá lett negatív tesztem. 27napra megint pozitív a teszt. Hogy lehet pozitív újra?

Figyelt kérdés

#koronavírus #Pcr teszr
2020. dec. 21. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó remélem magához vesz az isten és a többi "koronás" halott közzé írnak.
2020. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 Bár értem amit írsz, szóra sem érdemes.. Remélhetőleg még marad a boldog tudatlanságban
2020. dec. 29. 22:44
 13/14 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem új tudás a fenti. Röviden annyit tesz, hogy

- egyrészt a tünetek súlyosságától nem függ a termelődött ellenanyag mennyiség, és az immunreakció hatékonységa ÉS

- az erős immunreakció miatt a szervezet önmagát akadályozza meg, hogy létrejöjjenek az immun memória sejtek.


Vagyis teljesen lutri, hogy ha fertőződsz, akkor milyen erősek lesznek a tüneteid, mennyire lesz hatékony az ellenagyagképzés, de ha elég erős, akkor legalább nem lesz hosszú (de még középtávú sem) immunvédettséged.

Ez azt jelenti, hogy még akkor is újrafertőződhetsz pár hónapon belül, ha nem mutálódik a vírus. Nem túl gyorsan, de mutálódik ráadásul.


Az immunválasz, memóriasejt keletkezés normalizálását egyelőre oltással lehet megoldani. A citokineket nem lehet gyószereléssel olyan szintre beállítani, hogy pont jó legyen, mert nem tudjuk, mennyi a pont jó.


Oltással a normál immunfolyamatok mennek végbe, vad fertőzéssel nagyon nagy százalékban nem képződnek memóriasejtek.


Hát ez van, ezt kell szeretni. Ez a vírus egy mocsadék :-(

Elnyomja az immunrendszert kicsit úgy, mint a HIV. Atipusos tüneteket mutat, nehezen diagnosztizálható. A tünetmentesekben is szövődményeket okoz, amik vagy tartósak maradnak, vagy nem, ahogy éppen jólesik neki. De legalább folyamatosan tobzódhat. Én brutálpogó vírusnak neveztem volna el, ha rajtam múlik...


Oltassatok! Mindegy melyikkel. Hej, lesz itt még sorban állás, verekedés az oltásért :-(

2021. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm!
2021. febr. 18. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!