Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat szívdobogás érzést?

Mi okozhat szívdobogás érzést?

Figyelt kérdés
Tegnap este nyugalomban szívdobogás érzésem volt, a pulzusom 100 körül volt (többnyire 70 körül szokott lenni). Az egész max egy óráig tartott, de elég kellemetlen volt. Mi okozhatta?
2020. dec. 21. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Mitralis prolapsus a legyakoribb oka, az egyik szivbillentyud lehet kicsit ossze-vissza jar a tobbihez kepest. Nekem is van ilyen, nem komoly betegseg, nem kell megijedni.
2020. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködés is lehet.
2020. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már egyszer-kétszer régebben is előfordult, de nem szokott rendszeres lenni, és már szívrohamra is gondoltam.
2020. dec. 21. 23:04
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:

ezer dolog lehet. még pszichés is - pánik - szélsőséges esetben. de vérnyomás probléma, pulzus probléma, egy tünet kevés egy diagnózishoz.


az első hozzászóló már konkrét betegséget írt le egyetlen diagnózissal - ha ez ilyen egyszerű lenne, nem küldenének ezer kivizsgálásra. arról nem beszélve hogy minek kell egyből betegségre gondolni? kialszod magad? alszol eleget? iszol eleget? nem stresszelsz? a szívrohamnál kb nem kapsz levegőt, és a kezedet a szívedhez kapod úgy fáj, és kb nem tudsz megszólalni vagy mozogni. ha szív, akkor keringési dologról lehet szó, - elsődlegesen. a 100 as pulzus nem komoly - ha ez nem az eredeti, csak erre megy fel. nekem ez volt az eredeti, sőt több ( 110 kb ) szedek bétablokkolót kész. de nekem ez az eredeti pulzusom volt, normál mindennapokban. ha dokihoz mész első körben megméri a vérnyomásod, megnézi a pulzusod és kikérdez milyen helyzetekben körülményeknél jelentkezik, megkérdezi az életviteled, alvásod, folyadékod, aztán elküld ekg - ra stb. de az is lehet hogy nem tartja olyan komolynak, ha nem egy rendszeresen jelentkező, vagy nagy és erős tüneteket produkáló dologról van szó. de egyetlen tünet neki is kevés lesz.

2020. dec. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
ja, meg egy sima dohányzás is a keringést befolyásolja. akár az is lehet. ( előző vagyok )
2020. dec. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mostanában nem igazán szoktam stresszelni, kipihenem magam, eleget alszok, a folyadék mennyiség változó, mikor mennyit iszok egy nap. Vérnyomás és pulzus normális szokott lenni. Néha dohányzom.
2020. dec. 23. 00:25
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
aha. szerintem nézd meg van e még valami tüneted ami ezzel együtt jár, vagy mikor jön elő pl ébredésnél, tömegben, nyugalmi állapotban... és ha sokszor előjön menj dokihoz. mond el neki a dohányzást is, mert keringésnél arra rákérdeznek.
2020. dec. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!