Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Extrém magas koleszterin...

Extrém magas koleszterin szinttel szedjem a rosuvastatint vagy keressek alternatív megoldást?

Figyelt kérdés
Rengeteg rossz dolog van a statinok mellett es kicsit elbatortalanitott.
2020. dec. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Keressél alternatív megoldást. Nekem is szednem kéne, de nem szedem. Viszont teljes életmódot váltottam, nem eszek vörös húsokat, nehéz, zsíros kajákat, csak diétás dolgokat (hozzá lehet szokni). És minden nap sétálok, bicajozok. Lejjebb ment a koleszterinem, és még fogytam is 10 kilót.
2020. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Probald ki, nagyon hatekonyak a koleszterint szint csokkenteseben. Ha mellekhatasokat tapasztalsz, maximum ujra atgondolod.
2020. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Emelett persze valtoztass is az eletmododon. De a gyogyszert nem vetnem el alapbol.
2020. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon hatékonyak, édesapám pár napig szedte csak, s normál tartományba vitte a koleszterinszintet ami hetes érték volt. Amúgy ajánlom a halolaj kapszulát, nekem hatékonyan levitte, de azt hosszabb ideig kell szedni nap mint nap.
2020. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, neked extrém magas. Akkor a gyógyszer mindenképp. Nem kell sokáig szedni, mint írtam apumnak nagyon hamar csökkentette, amikor neked is jó az érték, utána kezd el a halolaj kapszulát, s valóban, figyelj oda az étkezésedre.
2020. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell szedni, ha ezt a labor adat indokolja, hogy jóval 5 alá csökkenjen.

Ha már elérte a normál szintet, kb másfél hónap, hogy megint magas legyen a gyógyszer nélkül.


A koleszterinnek azt a formáját csökkenti a sztatin, amit az ember mája állít elő a keringésben lévő, fel nem használt cukorból.


Amit az ételekkel közvetlen beviszünk zsírokat, az szinte csak jelképes memnyiség ahhoz képest, amit a máj gyárt le sztatin nélkül a keringésben megjelenő cukorból, hogy zsírként elraktározhassa.


Ez a koleszterin a forrása, az elsődleges oka az agyi érkatasztrófának és a szíinfarktusnak.


Ha a családban az ősöknél jellemző halál ok volt a szív ér rendszeri katasztrófális megbetegedés, akkor nem szabad sokat gondolkodni, beszedd-e, mert hamar utolérhet az ami az ősöket is elvitte, amikor még nem állt rendelkezésre ez a sokunknál életmentő gyógyszer, ami 1987-ben kerül be a klinikai gyakorlatba, ahogy utána kerestem régebben, ezt találtam róla.


Arra emlékszem, nagyanyámnak már felírták, de ő mem szedte be. Végül féloldalára megbénult és a kórházban meghalt.


Apám és nagyapám is 55 évesen ment el sztrókban és infarktusban.


Még 60 éves koromban engem is megkörnyékezett a dolog, aztán elkezdtem szedni a 80mg sztatint. Azóta már eltelt 6 év, és már így semmi bajom.

2021. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!