Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mondjuk általában 10-kor...

Ha mondjuk általában 10-kor szokott lefeküdni egy inzulinos II. típusú cukorbeteg, de időnként tudja előre, hogy csak mondjuk hajnali 2-kor fog lefeküdni (pl. szilveszterkor), akkor mikor adja be az éjjeli inzulint?

Figyelt kérdés
És az esti adagot, ami után még ennie kell a szokásos vacsoraidőben jó, ha kapja, vagy később?

2020. dec. 26. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 1-es tipus vagyok, de válaszolok. Én mindig ugyanakkor szoktam beadni. Általában éjfélkor fekszem le, és 11-kor adom be az éjszakait. De ha tudom hogy késöbb fekszem, ugyanugy beadom 11 körül. Szóval kb mindegy, pár óra eltérés semmit nem számít. Adja be ugyanakkor amikor szokta.
2020. dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha jóval a vacsora után is eszik majd még egyszer, az nem baj? Vagy azt fogjuk fel kisétkezésnek (akkor is, ha betol egy pár virslit tokkal-vonóval) és kész? Merthogy ugye főétkezés elé dukálna egy adag nappali inzulin elvileg...
2020. dec. 29. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Mérjetek cukrot, akár többször is. Ha magas a cukra adjon be egy kis inzulint, ha nem magas akkor meg egyen nyugodtan. Mondjuk lehet kell majd kis inzulint beadnia éjjel, mert gondolom pezsgőt fog inni, abban pedig van szénhidrát.
2020. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!