Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy cukorbetegséget hány évig...

Egy cukorbetegséget hány évig lehet felfedezhetetlenül hordozni?

Figyelt kérdés
Arra vagyok konkrétan kíváncsi, hogy létezhet e olyan, hogy valaki a cukorbetegségét tünetek nélkül hosszú évekig hordozza magával anélkül, hogy bármi komoly baja lenne és ezáltal kiderülne a betegsége

2021. jan. 1. 03:10
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Évente kellene laborvizsgálat. Nekem most volt, és az éhomi cukrom 6.4 volt, tehát gondolom további vizsgálatra lesz szükség.
2021. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, hiszen, amikor felfedezik, honnan tudják, hogy előtte 2 napig vagy 20 évig nem volt semmi tünet.
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg veszel egy vércukormérőt és méred bizonyos időközönként.
2021. jan. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 2005-ben hatalmas tartós stressz ért, felére csökkent a jövedelmem, megvontak minden külön juttatást, ami korábban meg volt.

Akkor stressz oldásnak szinte zabáltam az édességet, csokoládét gumicukorral aztán fordítva, minfent mimdennel.


Kb ehy év múlva már éreztem, hogy valami nincs rendben. Rengeteget ittam vízből, vagy 6-8 litert.


A második évben gombát fedeztem fel a lábujjamon.

Kentem canesten+ -al, de úgy tűnt, hogy majdnem remdbe jött, azért mégegy tubust elkezdtem.


Aztán (akkor még úgy gondoltam, ettől), elkwzdtem vastagabbnak érezni a lábujjaimon a bőrt.

Végül az ok-hoz képest 3 év múlva kerültem orvpshoz magas vérnyomással, persze a stressz, a nyomás nem csökkent, a szabadságért és mindenért meg kellett küzdeni szinte napokkal a minket foglalkozó vállalkozókkal.


Így jött létre és így derült ki a cukorbetegségem.


A stressz még külön emeli a cukrot, mert a "támadj vagy menekülj" szituációkban a szervezet stresszhormonokat termel,

Adrenalin, noradrenalin, kortizol.

Ezek felkészítik a szervezetet a gyors fizikai aktivitásra. Az adrenalin összehúzza az ereket, megemeli a vérnyomást, a kortizol megemeli a vércukor szintjét, hogy az esetleges gyors izom munkához legyen "üzemanyag" a keringésben.


Ha ez tartósan jelen van, az az inzulin receptorok érzékenységének a csökkenésével jár, vagyis egyre több inzulint kell termelnie a hasnyálmirigynek a cukor feldolgozásához.

Ettől az inzulin termelő sejtek lassan kimerülnek.


Ez már a cukorbetegség.


A szövődményeket az orvosi véleledés szerint "az érfal fehérjéihez kapcsolódó cukormolekulák okozzák", de közben én egy egészen más megoldásra jöttem rá, amivel azóta a cukorbetegség szövődményeit boldogan és kiváló eredménnyel rendbe is hoztam magamon, pedog már komoly volt a gond sok szempontból.


Tulajdonképp a keringésben lévő mahas cukorszint esetén a máj elkezd koleszterint termelni, trigéiceridet, hogy a felesleges energia hordozót el tudja rakni a test zsírraktáraiba.


Akinél állandóan magasabb kicsivel is a vér cukor szintje, ott a triglicerid termelés szinte folyamatos, mert állandóan magasabb a koleszyerin termeléshez szükséges cukor szintje.


A folyamatosan 5 fölötti koleszterin koncentráció mellett az erek falán is történik koleszterin kirakódás, ami egészséges esetben akkor képes onnan leválni, ha lejjebb megy a cukor szint a keringésben és csökken a saját koleszterin termelés.

Viszont a vukorbetegeknél általában nincs ilyen eset túl sűrűn, de inkább egyáltalán.



Ezért a koleszterin kirakódásokra jönnek újabbak és még újabbak, ami végül nagyon beszűkíti az ereket.


Ilenkor érezzük, hogy pl a lábujjakban leghamarabb, jelentkeznek az elégtelen keringés okozta oxigén hiány idegi tünetei, ami előbb utóbb, tovább romolva a körneyező szövetek, köztük az idegsejtek megfulladását, szétesését okozza.


Lassan megfulladnak a beszűkült erek által ellátott területek. Bomlani kezdenek hulla darabként és jön az életmentő amputáció.


A baj az, hogy ez előbb-utóbb a szervezet minden erét és szervét érinteni fogja elhanyagolt esetben, így szép lassan élve darabonként megfulladumk a saját testünkben, míg azt lassan ledarabolják rólunk.


De nem kell megijedni, ,ert ez csak a nagyon elhanyagolt, kezeletlen esetekben végződik ilyen katasztrófálisan.


Egy jól karbantartott cukorbeteg akár megérheti az emberi áletkor felső határát is.

2021. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs 2 egyforma cukorbeteg , szerintem mindenből csak keveset ! Tíz éve csinálom , még élek ! Havi 22 800Forint ,ennél nincs erősebb diéta !!!
2021. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!