Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindenkit egyformán pusztít...

Mindenkit egyformán pusztít az alkohol?

Figyelt kérdés
Az hogy lehet , hogy több nő ismerősöm jobban bírja az italt mint én? 23/F vagyok, igaz eléggé vékony alkat. De tőlem kisebb és vékonyabb nők úgy isszák a piát, hogy én ugyanakkora mennyiségtől már részeg leszek. Genetikailag ilyenek vagy mi az oka , hogy ennyire bírják? Ettől függetlenül hogy nem érzik ugyanúgy pusztítja a szervezetük az évek alatt?

2021. jan. 3. 15:41
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! „Az ital öl, butit és nyomorba dönt“ ez egy régi közmondàs! Van akinek jobban birja a szervezete, van olyan akit meg megbetegit! Kûlönbözô! Kis alkohol nem àrt, de nagyobb mennyiségben nem ajànlatos inni! Minden jòt!
2021. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ember ritkán érzi, hogy az ő saját agyi működése hanyatlik. Nagyon nagy önismerettel kell rendelkeznie vagy rendszeresen kell ellenőriznie magát, hogy ezt valamiből észrevegye. Egyébként meg az alkoholnak a szervezetben történő biokémiai lebomlása bonyolult, több gén által meghatározott folyamat. Az alkoholt a mérgező acetaldehidre lebontó enzimeknek van gyorsabban és lassabban bontó formája. Ha lassan keletkezik csak acetaldehid, akkor alig lehet valamit észrevenni az alkohol hatásából, az ilyen ember "asztal alá issza" a többieket, míg ő maga legfeljebb kipirul egy kicsit.
2021. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
2-es jól beszél. Amellett az sem mindegy, hogy a "hétköznapokban" milyen állapotban van a máj, mennyire van leterhelve. Függ még a mellékvese állapotától is, hogy mennyire van kifáradva, mennyi kortizolt termel alapból.
2021. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
2021. márc. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!