Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért van az, hogy képtelenek...

Miért van az, hogy képtelenek egyesek elfogadni, hogy bizonyos ételeket nem egyformán csinál mindenki?

Figyelt kérdés

Van aki a húslevesbe kockát tesz, van aki meg 10 féle zöldséget.

Van aki krumplit is tesz a húslevesbe, mások meg kritizálják a fokhagymát a pörköltben.


Többször olvasom, hogy "Én aztán nálad sosem szeretnék ebéd vendég lenni".

Miféle szabály vonatkozik arra, hogy mi kerülhet a húslevesbe ?

Ki és mikor csinált elsőként húslevest ?

Ha az ősember csinált először húslevest, akkor nem azt kellene húslevesnek tekinteni ? Minden ami ettől eltér, z nem húsleves. Vagyis a mai ember nem tud húslevest készíteni, mert nincs mamut, amiből az első húslevest készítették.

Egyszerűen annyira utálom, mikor mindenki a másikét fikázza. Sokszor a hivatásos szakácsok a legrosszabbak.

Úgy egy éve priviben kaptam egy húsleves receptet. Volt benne hús, só és 7 zöldség.

Nem voltam rest és megcsináltam, majd jöttek 6-an vendégek. Megkóstoltattam velük az említett dolgokat is elmesélve nekik. Még jó, hogy csináltam a megszokott módon is levest. Ketten azt mondták, hogy meg lehet enni, de nem lenne a kedvencük, A többiek, magammal együtt egyszerűen rossznak írták le. A saját recept szerint készített leves meg mindenkinek ízlett. Lehet, hogy tájegységenként ennyire mást készítenek és tájegységenként változik az ízlelés ?



2020. febr. 4. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben nem rágnám magam azon H ki milyen szájíz szerint főz mert total felesleges. Ahány ember annyi preferencia. Pl apum nem eszi meg a paprikás krumplit ha nem karikára van vágva benne a krumpli. Evvan. Majd eszik mást, így is elfogy😀
2020. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen fogásoknál mint a húsleves, ezt nem kell komolyan venni. Rengeteg recept van rá, tájegységenként, házanként eltérnek. Ahol viszont jogos a kritika, azok azok a receptek, amiknek egyetlen elkészítési módja van, nagyon maximum kettő.
2020. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
az ilyenen valo ragodas nem er meg egy kerdest. mindenkincsinalja ugy ahogy szereti. ha valaki tippeket ker, lehet adni, de felesleges a masikat kritizalni ezert (bar teny h ha mar egy hagyomanyos etelt vki annyira atalakit h a fo hozzavalot is kicsereli, azt mar ne ugy nevezze, finom, de teljesen mas etel pl vega rantott hus meg ilyenek, de ettol meg nem szolok be, csak elkonyvelem magamban az illetot). es igen, tajegysegenkent is hatalmas elteresek vannak, en pl huslevest mindig olyan husbol csinalok amihez kedvem van, de ha mar egy csirkemelles levest csinalok az raguleves. h milyen jelzokkel illetem az meg olymindegy) annyit tudok javasolni ne foglakozz vele, kiserletezgess, izlesednek megfeleloen. nekem pl a huslevesbe kellenek fuszerek, csak soval nem ennem meg (meg se csinalnam). ami nelkul nekem nincs husleves az a lestyan, de otthon sosem tettunk bele. nekem meg igy izlik, kesz :D
2020. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Lestyánt még sosem próbáltam.

Kb mennyit dobsz bele literenként ?

2020. febr. 4. 14:29
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
nem szamolom, erzessel. huslevesnel sosem meregetek inkabb kostolom. nem biztos h neked izleni fog :D de nekem elengedhetetlen husilevesbe (ha nincs persze anelkul is megeszem, de fuszereket akkor se sajnalom). szerintem egy 4 literhez siman mehet egy evokanal de probald eloszor fellel. kb 4 liter amit szoktam fozni es az evokanal is csak nagyjaboli
2020. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

amugy ha fuszerezes otleteket keresek megnyitom a nosaltyt es egy rakat husleves receptet atnezek, azota ha van egy icipici gyombert is dobok bele vagy paradicsomot, azelott sosem tettem bele. krumplit csak azert teszek bele neha mert imadom es az az elso amit kieszek belole, raadasul ha megpuhult biztos kesz a leves (vagy a repat v krumplit nezem). pontos aranyok ritkan vannak megadva, de itt pl pont van csak lestyan nincs benne :) [link]


nekem is szoltak mar be h nem habozom le a levest meg egyben beleteszek mindent es nem hasznaok teatojast, es mar a minden benne van levest fozom h felteszem hideg vizben, mini langon gyongyoztetve es 3-4 orat is elvan. megkaptam mar h majd kocsonya lesz meg minden szetfo benne, megis megdicsertek a vegen (en csak a vegen szurom le, ha epp raerek akkor megforralom es vizet cserelek de ugyan ugy habzik, szval nalam ez hangulatfuggo). a lenyeg h ugy csinald ahogy szeretitek es jolesik. ja azt is talaltam h van aki egy kis csemegepaprikat tesz bele h szebb legyen a szine. azt viszont mindig elfelejtek. repat is dupla mennyiseget rakok bele mert az a kedvenc es megsem rontja el a levest

2020. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy ilyen nép, fikázásban és tudálékos belepofázásban világelsők vagyunk. Sokan személyes sértésnek veszik, ha egy vadidegen máshogy merészeli főzni a kedvenc ételeiket, mint ők, de újdonságokat persze nem hajlandóak megkóstolni. A falnak megyek attól, amikor valaki kijelenti, hogy X fogást így meg úgy KELL készíteni. A fizika törvényeit leszámítva a konyhában nincs szabály, mindenki főzzön úgy, ahogy ízlik neki.
2020. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyet én is utálom. Pl én a brassóiba teszek hagymát meg színes paprikát. Szeretem mert ízesebb és zaftos amit ugye besziv a krumpli. Mástól azt hallottam, hogy borsót tesz bele. Vagy éppen paradicsomot. Erre volt aki jött okoskodva, hogy az akkor nem is brassói. 🤦 Hát neki nem mindegy ki hogyan eszi, ha egyszer úgy szereti.

Én a huslevesbe meg nem teszek pl csak hagymát, fokhagymát, répát, fehér répát és krumplit. Nemes egyszerűséggel azért mert nem hiányzik a többi zöldség (pl karalábé) íze és senki nem eszi ki a levesből. Főzzem meg azért hogy kidobjam?🤷

2020. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

eredeti brassoi nem is letezik, szoval azon aztan tenyleg kar vitatkozni :D mindenki ugy csinalja ahogy szereti/megszokta/tanulta, az is olyan mint a toltott kaposzta (bar en mindet szeretem)


[link]

2020. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésről eszembe jutott,mikor férjemmel sikerült lakást vennünk,és külön költöztünk anyóséktól. Alig vártam,mert gondoltam,így azt főzhetek,és úgy ahogy én szeretnék. De minden áldott nap jött,és mindig elmondta,hogy a fia hogy szereti. Azt várta volna el,hogy nekem ne legyen saját ízlésem.szóval tudom miről beszélsz.
2020. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!