Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez a torkomon?...

Mitől lehet ez a torkomon? kép lent

Figyelt kérdés

Mindig küzdöttem a torokfájással, a torok/mandula gyulladással . 2 éve ki is vetettem. Azóta csökkent a torokfájás , de nem egészen, sürün fáj ígyis, kapar, ilyen "folyás" jelenik meg sűrűn rajta, vagy fehér vagy sárga sűrű (csatolok képet)

reggelente ha köpök az erős sárga színű,de nem a váladékot köpöm fel. dohányozni nem dohányzom.

Képek :

[link]


[link]



2021. jan. 7. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
fiika
2021. jan. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Arcureggyulladas?
2021. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Angel3000 ***** válasza:
46%
Szia! Gennyes torokgyulladásnak tûnik a kèp alapjân. A torok ès a garat gyulladását számos kórokozó kiválthatja. Leggyakoribbak a lègúti virusok. Javaslom, sós vizzel való gargarizálást. A sós vizes gargarizálást legtöbbször torokgyulladàs, illetve felsô lègúti fertôzèsek esetèn szokták alkalmazni, de sokat segithet pèldául allergia esetèn is. A legjobb benne, hogy mivel teljesen termèszetes anyagokat, sót ès vizet tartalmaz teljesen biztonságos. Hatèkonyságát nemcsak a szájhagyomány, hanem tudományos kutatások is bizonyitják. A só segit kivonni a folyadèkot a szájûreg szöveteibôl, ès közben olyan vèdôrèteget kèpez, amely nem engedi átjutni a kórokozókat a nyálkahártyán. Èppen ezèrt virusos ès bakteriális fertôzèsek kezelèsében is hatèkony lehet, ès gyulladáscsökkentô hatású. Mielöbbi jóbbúlást kivànok!
2021. jan. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az orrüreg, és a garat összeköttetésben áll. Ilyenkor - bármily gusztustalannak hangzik -, de a gennyes orrváladék csorog le a torkodon, garatodon.

A mandula szűrő. Három mandula van a garatban: két garatmandula (ez szokott látszani), és egy orrmandula (ami nem látszik). Ha mindet kiveteted, az sem biztosíték arra, hogy többet nem lesz irritáló felső légúti hurutod. Mandulát akkor érdemes kivetetni, ha évente többször, csúnya gennyesedetten gyullad be, mert az veszélyes a szívre, vesékre, ízületekre.

Ez a lecsorgó genny a betegség, a felső légúti hurut miatt van.

Igyál sok citromkarikás teát, de a citromkarikákat langyosabb állapotba pakold bele, a teát pedig édesítsd mézzel. Ebből igyál rengeteget.

Szedhetsz mellette C vitamint. Akár 1000 mg-osat is.

Ha fáj a fejed, akkor Algopyrin. Egy nap 4x max.

Ha a torkod is fáj, akkor használj Strepsislt.(például mézes-citromost) Ennek csak akkor van hatása, ha nem eszel-iszol rá legalább egy órát, mert fertőtlenít, és védőbevonatot képez a torkon.

2021. jan. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez így kép alapján takony.
2021. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A torkod is be van gyulladva,nagyon piros. Képeken hátsó garat folyásod van.

Nekem is ilyen,évek óta,sárgás vagy átlátszó váladék van a torkomon és csípi,marja reggelenként.Én sós vízzel,szájvízzel (Listerine)gargalizálok rendszeresen.

Voltál már gégészeten,ha igen,neked mit mondtak?

2021. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a váladék az orrgaratból csordogál hátra.Nem vagy megfázva?

Látom a te torkodon is ott vannak azok a dudorok,hólyagok.Nem tudom mitől van,de az én torkom is tele van ilyenekkel.Nekem is gyakran van torokgyulladásom.

2021. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt tenyészteni kellene. Meg el kéne menni std-re lehet valami ilyen eredetű.
2021. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hátsó garatcsorgásod van,az orrgaratból jön ez a váladék.A torkod is nagyon piros,be van gyulladva.

Próbálj sós vízzel gargalizálni.

Nekem is gyakran van ilyen,marja a torkom.

A manduláidat hol vetetted ki?Én is évek óta ki akarom vetetni de azt mondják nem indokolt,pedig nagyok,szinte az uvulámig érnek.A torkom is olyan mint a tied,mindig gyulladásban van.

2021. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Budapesten a semmelweis-en vettek ki. Nemtudom mar a doki nevet. O vallata mert van ott ismeros apolo es o beszelt vele. Es kivettek. Nem volt ajanlott de sokkal jobb minden, az egeszsegi allapotom minden!
2021. febr. 2. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!