Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Xanax vagy quamatel mini...

Xanax vagy quamatel mini laktozerzekenyeknel okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés
Meg csak sejtem, hogy az vagyok, van mar időpontom gasztrora.. Laktózmentes dietat tartottam es szépen multak el a tunetek. Mikor megjott akkor megint napi egyszer ment a hasam. Ez amugy is szokott.. De miutan elmult meg mindig erzem, hogy gyenge a hasam es 1 szer 2 szer kellett mennem wcre. Most nezem a xanax betegtajekoztatojat, hogy van benne laktoz. Illetve a napokban quamatelt is vettem be. Lehetséges, hogy az a kis mennyiség okozhatta?
2021. jan. 10. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, olyan kis mennyiségben van laktóz a gyógyszerekben, hogy attól nem lehet hasmenés. Persze egyéni érzékenység lehet. Hagyd el őket és kiderül.
2021. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam. Nagyon ritkán veszem be őket. Egyik nap bevettem az egyiket másnap már ment a hasam.. majd elmúlt következő nap bevettem a xanaxot este és másnap ugyanúgy egyszeri hasmenés. Mondjuk lehet a stressztől is. Elég ideges vagyok
2021. jan. 10. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is laktóz érzékeny vagyok, szedek xanax-ot is, de nekem még soha nem okozott hasmenést. Lehet tényleg az idegtől, a stressz miatt van. Hány mg-os xanax-ot szedsz?
2021. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laylah ***** válasza:
Ha laktózérzékeny vagy, az nem másnap este hajt meg, hanem fél, max. 4 órán belül.
2021. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy nincs köze csak én még most kezdtem figyelgetni magamat igy nem voltam biztos :) 0.5oset veszek be neha. Decemberben volt eletem elso panikrohama azota neha vettem be 1et..de inkabb legzesgyakorokat probalok csinalni az megnyugtat vagy teat iszok. Most igazából kontakt szemely lettem ezert elegge ideges voltam, hogy ki fog jonni rajtam valami tünet..
2021. jan. 11. 10:55
 6/6 Laylah ***** válasza:

Laktózérzékenységet meg elég egyszerű felfedezni: igyál meg egy pohár tejet, és várd, hogy hogyan hat rád. Ennél egyértelműbb házi módszer nincs. Ha valamiért mégsem vagy biztos az eredményben, ismételd meg legalább 4 nappal később.

Én tinikorom óta nem voltam nagy tejivó (általánosban még minden reggel kakaót ittam, de nem volt tőle bajom). Először az tűnt fel 20-22 évesen, hogy megy a hasam a kefirevés után. Nem igazán figyeltem rá akkoriban. Aztán később egy, a pároméknál elfogyasztott rakott karfiol után lettem annyira rosszul, hogy fél délután a wc felett görnyedtem és amint kiszabadultam, 10 perc múlva futottam vissza. Itt esett le, hogy a tejes dolgoktól nem vagyok jól.

2021. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!