Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anosmia-szaglásvesztés valakinél?

Anosmia-szaglásvesztés valakinél?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja voltak náthás tüneteim, először a jobb, utána a bal orrlyukamban éreztem gyulladást. 3-4 nap után elmúlt a nátha, a gyulladás pedig egy jelentős mértékű orrvérzéssel végződött, azóta nem érzek szagokat, emiatt így a COVID érában gyakorlatilag úgy kezelnek mint egy leprást, én is félek orvoshoz menni, vagy bárkivel találkozni, de ismétlem 1 hónapja fennál a tünet, a környezetemben nem lett vírusos senki, és nincs is más jellegzetes tünetem. Ma a fül-orr gégész anosmiával diagnosztizált, volt valakinek ilyen diagnózisa a múltban? Csak egy orrsprayt írt fel, azt megpróbálom használni, bár erősen kétlem, hogy ez segítene, ha valakinek volt ilyenje, mikor tért vissza a szaglása?

2021. jan. 11. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Csináltattál covid-tesztet 1 hónapja amikor tüneteid voltak? Az nem jelent semmit, hogy a környezetedben nem lett senki vírusos mert van olyan hogy egy háztartásban élők közül se mindenki kapja el. Ha covid miatt van szaglás vesztésed az lehet több hónap is. Van akinek 3 hónapja nincs covid után.
2021. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem csináltattam tesztet, 2 hétig otthon voltam, vártam, hogy jön majd valami más tünet is, mivel semmi nem jött és az ízeket is ugyanúgy éreztem, én inkább arra következtettem, hogy valahogy az orrvérzéssel és az orrgyulladással van összekapcsolódva.
2021. jan. 11. 11:25
 3/4 A kérdező kommentje:
"Lezajlott gyulladás okozza a szaglásvesztést" ez szerepel az ambuláns lapomon.
2021. jan. 11. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Én igazolt covidos voltam csak azért mondom, nekem sem volt más tünetem és az ízlelésem is megmaradt. Nov. 30-án lett pozitív a tesztem és még mindig nem tökéletes a szaglásom. Szintén gyulladás okozza. A vírusfertőzés után gyulladások alakulnak ki a szervezetbe kinél hol ez változó ezért ennyire különbözőek a tünetek. Mondjuk a tüdőgyulladásnál jobb. De nyílván bosszantó, nekem is kellemetlen tünet.
2021. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!