Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rühesség? A bőrgyógyász...

Rühesség? A bőrgyógyász messengeren látta a képet!

Figyelt kérdés
A párom decemberben antibiotikumot szedett arcüreg gyulladás miatt. Másfél hétig hasmenése volt,majd elkezdett tetőtől talpig viszketni. Vissza ment a házi orvoshoz,akinek a felesége bőrgyógyász. Azt mondta azért viszket mert valami gyulladás van még a szervezetében. Kapott még egy adag antibiotikumot. Ugyan úgy viszket továbbra is. A sípcsontja,a háta a kezei. Ma ismét kerestük a háziorvost aki képeket kért. Elküldtem nekik,azt mondták lehet rühesség. Kezdjük el a kezelést. Egyenlőre senki más nem viszket. December 24.-én kezdődött a viszketés. Ez tényleg rühesség lenne? Úgy,hogy más nem viszket a családban? Természetesen minden fertőtlenítést megcsinálok amit előírtak. Viszont az első héten az ég világon semmi kiütés nem volt a páromon. Leginkább az elvakarások látszanak rajta. Valaki tud bármi okosat mondani?
2021. jan. 11. 20:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Sajnos,ha vakarja tovább terjed.

Kezeljétek.

2021. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
2021. jan. 11. 21:20
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Talán segít eligazodni.

Ha kapott rá valamit,inkább használja.

2021. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Az orvos sajna azt mondta,próbáljuk meg kizárni amit lehet és kezdjük el a rühesség kezelését. Messengeren kért 1 db képet,azt küldtem el amin a párom háta van. A másik kettőt az előbb csináltam. Nem kell butának lenni utolsó. Van 3 gyerekem akiket ha kell inkább minél hamarabb kezelnék,nehogy tüneteik legyenek. De így azt se tudom,hogy kezelhetem e őket?! Van itt annyi olyan ember aki látott már ilyet. Én még nem láttam ezért próbálok utánna járni. Természetesen egyből a patikába mentünk,elkezdtem a nagy mosást,fertőtlenítést.
2021. jan. 11. 21:32
 15/39 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném,hogy a középső gyerekünk bárányhimlős.
2021. jan. 11. 21:39
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlőről tud a háziorvosa a párodnak??? mert ezek simán lehetnek himlőkiütések.
2021. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Egy a háziorvosa az egész családnak. Egyszerre volt a párom és a fiammal a háziorvosnál amikor kiderült a bárányhimlő és aznap kapta a savulin gyógyszert a párom,mert,hogy valami rejtett góc vagy gyulladás miatt viszket.
2021. jan. 11. 21:46
 18/39 anonim ***** válasza:
Hát akkor hogy nem az volt az első, ami eszetekbe jutott, hogy bárányhimlő?
2021. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosotok hülye???


Én ugyan nem vagyok orvos, de biztos nem rejtett gócra, meg gyulladásra gondolnék, ha van egy erősen fertőző, kiütéssel és viszketéssel járó betegségben szenvedő családtagja a viszkető, kiütéses betegemnek, aki kb 30 éve volt utoljára bárányhimlős (kb annyi idő alatt elmúlik a védettség)...

2021. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Nem tudom. A bőrgyógyász is tud a bárányhimlőről,mégse mondta,hogy lenne összefüggés a pöttyök között. Az biztos,hogy nem volt a párom hólyagos. Az első héten semmi se látszott a bőrén,csak vakarózott. Aztán minél többet vakarózott ilyen lett. A képeket fentebb csatoltam.
2021. jan. 11. 21:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!