Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rühesség? A bőrgyógyász...

Rühesség? A bőrgyógyász messengeren látta a képet!

Figyelt kérdés
A párom decemberben antibiotikumot szedett arcüreg gyulladás miatt. Másfél hétig hasmenése volt,majd elkezdett tetőtől talpig viszketni. Vissza ment a házi orvoshoz,akinek a felesége bőrgyógyász. Azt mondta azért viszket mert valami gyulladás van még a szervezetében. Kapott még egy adag antibiotikumot. Ugyan úgy viszket továbbra is. A sípcsontja,a háta a kezei. Ma ismét kerestük a háziorvost aki képeket kért. Elküldtem nekik,azt mondták lehet rühesség. Kezdjük el a kezelést. Egyenlőre senki más nem viszket. December 24.-én kezdődött a viszketés. Ez tényleg rühesség lenne? Úgy,hogy más nem viszket a családban? Természetesen minden fertőtlenítést megcsinálok amit előírtak. Viszont az első héten az ég világon semmi kiütés nem volt a páromon. Leginkább az elvakarások látszanak rajta. Valaki tud bármi okosat mondani?
2021. jan. 11. 20:31
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
A párom december 24-én kezdett el viszketni. Másfél héttel a dalacin kúra után. A fiamon az első pöttyök január 2-án jöttek ki. Az utolsó tanítási nap,december 18 volt. A kisfiam első osztálytársa december 27-én lett pöttyös. Rajta kívül még 6an kapták el. Szóval biztos,hogy fertőző volt már a fiam,de hamarabb jött volna ki az apukáján mint rajta?
2021. jan. 11. 21:55
 22/39 anonim ***** válasza:
Amúgy én is azt néztem, hogy ez akár bárányhimlő is lehet.Párod volt amúgy bárányhimlős úgy rendesen? Mert ha igen, akkor azért nem valószínű hogy az.
2021. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Azt mondja nem tudja volt e. A szülei pedig nem élnek,így meg se tudom kérdezni.
2021. jan. 11. 22:11
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Lazán bárányhimlő. A lappangási idő -tól-ig, nincs az kőbe vésve. Én a helyetekben másik háziorvos után néznék. Azért az fura, hogy nem tudja, hogy volt-e bárányhimlős. De vigyázzon magára, maradjon otthon, puhenjen, mert felnőttkorban ez nem kismiska.
2021. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Ma voltunk ismét orvosnál. Nem bárányhimlő és nem is övsömör. Ma még egy novascabinos kezelés ha 1-2 napon belül nincs változás akkor elküldik vérvételre,hogy esetleg nem a dalacin készítette ki valamelyik belső szervét. Ha használ akkor rüh lesz.
2021. jan. 12. 15:52
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Fura hogy nem veszed észre, mekkora idióta az orvosotok, és továbbra is adsz rá. HA használ, AKKOR rüh volt. Ez most így mi? :D

Ezt egy orvosnak nem gondolni kell, meg tippelgetni, hanem tudni ilyen tünetekre, hogy mi a baj, 100 %-ra. Ha nem tudja, pedig EGYBŐL további vizsgálatokat kellene neki elrendelni és tovább küldeni.

2021. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Gondoltam leírom a folytatást,hátha más is lenne ebben a cipőben... 4 napon keresztül használta a párom a rühességre a novascabint,mivel semmi hatása nem volt,felhívás ismét a börgyógyászt aki végre személyesen is fogadta,nem csak messenger képen. (Fuck,FUCK covid!) 1 órás vizsgálat után kiderült,hogy nem rühesség! Amit folyamatosan hajtottunk az orvosnak. Vagy a mája vagy az epéje. A bilirubin szint erősen pozitív a vizeletben. Azonnal kérték a sürgősségi betegellátását...
2021. jan. 14. 20:38
 28/39 anonim ***** válasza:

Nem csak a buta orvos hibája, hanem a tiétek is, hogy eddig hagytátok magatokat hülyének nézni.

Reméljük semmi komoly, és helyrejön!

2021. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék. Nem a dokit hibáztatom. És magunkat se... Kedd óta 4 maszek bőrgyógyászt hívtam fel,1 nem rendel 2 nem tudott időpontot adni a 4dik tudott volna jövőhétre. Nem volt jó mert akihez járunk bőrgyógyász csütörtökön kellett hívni. Sztk rendelésre a covid miatt bejutni szó szerint lehetetlen. A rendszerrel van baj,ezzel a mostani helyzettel. Hogy az ember beteg,de ne menj el,küldj képet. Lásd: mosonmagyaróvári Karolina korház gyermek osztály. Ne vidd be a gyereket csak ha SOS... Hívd telefonon és akkor kapsz időpontot messenger videóbeszélgetésre. Mindegy is. A sürgősségire meg az ember csak úgy ni nem szaladgálhat oda.
2021. jan. 15. 08:52
 30/39 anonim ***** válasza:
44%

Novascabinnal kenjetek le magatokat, agynemut, ruhakat mossatok ki 60 c on. Takaritsatok!

Hogy alltok?

2021. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!