Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Regaine (minoxidil) ártalmas...

Regaine (minoxidil) ártalmas a hajra ha kiderülne hogy mégsem férfias típusú kopaszodás miatt hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Állami egészségügyben azt mondták férfias típusú kopaszodás, de kb rá se nézett a doktornő, csak a monitort bámulta.


A dilemma az hogy ha mégis kopaszodás akkor nem ártana minél előbb elkezdeni a regaine-t, másfelől nagy eséllyel hülyeséget mondott az orvos mert pajzsmirigy problémáim is voltak az utóbbi időben és előtte nem vettem észre hogy hullott volna a hajam.


A minoxidil rossz / káros ha pajzsmirigy miatt hullott a hajam? vagy csak felesleges (így is úgy is visszanő)?


Jelenleg azt csinálom hogy kértem magán szakrendelőben is időpontot hátha ott értelmesebb kivizsgálás van, addig nem szedek tablettákat és nem kenek a hajamra semmit. Ugyanakkor kíváncsi lennék a véleményetekre.



2021. jan. 12. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Egész területen hullott vagy csak elöl?

Nézz körül a családban is,hogy jellemző-e a kopaszodás,azt mondják főleg az anya apját kell nézni.


Ha vérvételből pajzsmirigy baj derült ki akkor valszeg most nem a génektől hullott ki,viszont hajlamosnak lehet rá lenni. De ezt semmivel nem lehet kideríteni csak azzal ha a családfában körül nézünk.

A minoxidilt csak akkor ha biztos férfias hullás van. Ez nem természetes úton erősíti a hagymákat,a dobozára is rá van írva,hogy "ne használja ha egyéb okból jelentkezett a hajhullás"


Az ilyen orvosokat szerintem hagyjad,mert nem tudnak ebben segíteni,tapasztalatból mondom én is,ránéznek legyintenek"á férfias". Hajgyógyásszal nézesd meg,persze olyannal aki normális,pl. a Triohair,ezek egy vizsgálat után megmondják hogy mi van. Igaz,drága,de ezzel lehet a legközelebb az igazsághoz kerülni.

Ha elmúlt a kiváltó ok,egy jó vitamin rásegítésével visszanő a haj

2021. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Magán bőrgyógyászaton is voltam azóta. Ott valami nagyító szerűséggel nézegette és megállapította hogy a tüszők megvannak, nem lát sorvadást.


Majd megyek megint vérvételre, aztán ha már nincs semmiféle gyulladás a szervezetemben akkor elvileg elkezd majd visszanőni. Pajzsmirigy gyulladásról van papírom (már elmúlóban van, azóta a hajhullás is lelassult), a doktornő szerint egy mandula / fog vizsgálat sem árt, biztos ami biztos alapon.


Mindenhol hullik, viszont fejtetőn jobban mint oldalt. Frissen mosva ha egyirányba fésülöm még egész normális, forgónál viszont ultragáz bármit csinálok. Vannak ott is hajszálak, de inkább néz úgy ki mint egy szőrös láb vagy mellkas, azaz látni hogy van ott haj, azonban ettől még ugyanúgy látni a bőrt is.


23 éves vagyok, senki sem kopaszodik a családban (60 felett sem).

2021. jan. 23. 23:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Felül érzékenyek a hagymák azért ritkul ott,oldalra és hátra több támogatást kapnak a szervezettől,csak extrém esetben ritkul látványosan ott is


Amúgy nehéz dolog ez,én is anno nézegettem ezt,külföldi oldalakon is mindenhol az öröklöttséget írják,de láttam olyan emberkéket akik azt írták,hogy náluk se kopaszodott senki velük mégis megtörtént. Az valszeg valami erre káros életmód eredménye lehetett,nehezen hiszem,hogy valakinél ez gének nélkül csak úgy létrejön.

2021. jan. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a minox ha jól tudom szájon át szedve mint vérnyomáscsökkentő funkcionált volna. De azért is használják haj és szakáll növesztésre mivel tágítja az ereket ezáltal az adott területen növeli a vérbőséget ami a hajhagymákat beindítja. De szakáll esetén dettó így működik.
2021. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-esnél a pont, így igaz. Egyébként bajod nem lesz tőle, nőknek is javallott és működő hajerősítésre a 2%-os. Ártani akkor sem árthat, ha nem androgén a hajvesztésed.
2021. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!