Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mentő kijön tesztelni...

A mentő kijön tesztelni koronát, ha a családban már van egy koronás?

Figyelt kérdés

A családunkban van egy pozitív koronás beteg, és egy fedél alatt lakunk. Naponta 100x kezet mosunk, maszk van rajtunk, megtettünk mindent amit lehet hogy ne terjedjen, most mégis elkezdtem olyan jeleket produkálni (egy héttel a családtag tünetei után) amik koronára utalnak. (Fejfájás, mellkasi fájdalom, köhögés, gyengeség érzés, végtagfájdalom, stb. Ízeket és szagokat még érzek, illetve lázam nem volt még.)

Ilyenkor ha hívjuk a mentőt kijön tesztelni? Azt hallom sok helyről hogy felesleges, mert max rám mondják hogy koronás vagyok. Valahol reménykedem hogy "csak" influenza vagy megfázás, nem is tudom. Egy egyértelmű teszt talán jobb lenne, mert a karantén lejár jövőhét kedden, a 10 nap, és így a "miattam kiszabott" karantén nem kezdődhetne el időben.. :S



2021. jan. 14. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Elkaptad. Egy fedél alatt nem lehet megúszni. Maradj otthon egy hetet. Ennyi.
2021. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kijön. Pár nap múlva. Nem azonnal.

Nálunk is ugyanez volt, szóltunk a körzetinek, mentő jött tesztelni -de jó 4-5 nap múlva.

Aztán az eredményt ügyfélkapun illetve mailben láttuk.

2021. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvost kell hívni, nem a mentőket! A háziorvos megrendeli a tesztet és egy egység ki fog menni tesztelni pár nap múlva.
2021. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a 3-as írta, de az is lehrt hogy beutal a helyi tesztpontra, ha van.
2021. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez volt, de amikor úgy tűnt, hogy én is elkaptam szó sem volt róla, hogy ki jönnének a mentősök, csak a háziorvosom beutalt a helyi tesztközpontra, aztán ott megcsinálták a tesztet.
2021. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Az hülyeség hogy egy covid fertőzőttel egy háztartásban élő személy törvényszerűen elkaphatja.

Tavaly novemberben közepén is elkaptam a vírust, de mivel nagyon enyhe tüneteim voltak ezért nem fordultam orvoshoz és a velem egy háztartásban élő 71 éves anyámat sem fertőztem meg és a környezetemben mást sem. Legalábbis nem tudok tudok róla.

Itthon is maszkot viseltem és gyakran mostam kezet. Utólag a szerológiai vizsgálat eredménye pozitív lett,vagyis azt igazolta hogy átestem a fertőzésen.

2021. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tavaly november közepén én is. Javítottam!
2021. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!