Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Karanténban ha rosszul vagyok,...

Karanténban ha rosszul vagyok, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Egy rokonom miatt vagyok karanténban, de szörnyen érzem magam, valószínűleg tüdőgyulladásom van, de semmi más covid tünetet nem mutatok. Ilyenkor kihez lehet fordulni, aki megvizsgálna?

Ha mentőt hívnék ők valszeg csak bevinnének a covid osztályra és akkor onnan már élve nem kerülnék ki.

A háziorvos kijön ilyenkor? Vagy az ügyelet?


2021. jan. 16. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

MODERÁTOR!


miért engeded ezt a kamu, troll, rémhírkeltő kérdést, miközben normális kérdéseimet és válaszaimat meg törlöd?


Ilyet ír a kérdező: "Ha mentőt hívnék ők valszeg csak bevinnének a covid osztályra és akkor onnan már élve nem kerülnék ki."


Fizetett troll vagy?

2021. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Hivd fel a haziorvosod, de mivel keson van inkabb az ugyeletet.
2021. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha mar amugyis karantenban vagytok es tudjak hogy kovidos vagy nem mindegy?

Senki nem jon ki csak a mentok es bevisznek. Elkapni ugyse tudod megegyszer, akkor mitol felsz? Szerinted kezelessel meghalnal, de kezelés nelkul otthon siman tuleled?

Hivd fel a haziorvosod!! Lehetne ennyi eszed!

2021. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De vajon kijöhetnek karanténra?

Nem értem miért lenne rémhír terjesztés. Engem csak a gyógyszer érdekelne, hogy juthatok hozzá ilyen helyzetben, mert én innen ki nem mehetek, mert a rendőrség figyel meg nem szabad, de vajon ide be jönne-e bármi orvos, vagy valami :S Egyre romlik az állapotom azt hiszem. Szagokat ízeket érzek, lázam se volt még, de a tüdőm nyilal, és a torkomban érzek valami gombóc féleséget. Valszeg nem vagyok koronás, (bár ki tudja) hanem csak megfázás fajult el idáig.


Vagy ha koronás lennék se érdekelne, ha tüdőgyulladásom lenne se érdekelne, csak az érdekel ki tudna felírni ilyen helyzetre gyógyszert, esetleg megvizsgálni.

2021. jan. 16. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Koronara nincs gyógyszer.

Hivd fel majd ok megmondjak! Persze hogy kijonnek karantenba is.

Bar szerintem amit leirtal meg nem durva tunet. En voltam koronas ennel sokkal rosszabb volt.

2021. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elképzelésem szerint én jelenleg nem vagyok covidos. A szüleimmel kerültem karanténba, ők mindketten elkapták, torokfájás, köhögés, íz és szaglás vesztés, minden volt náluk.

Az én esetemben semmi tünet nincs, csak ez a tüdő fájdalom / gumó a torokban (???) ami utóbbi nem valami covid tünetnek tűnik.. :S Ez sokkal inkább lehet a túl sok szellőztetés miatt elkapott valami nátha féleség azt hiszem...

2021. jan. 16. 23:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gumo a torokban mandulagyulladas is lehet, nekem akkor szokott ez az erzes lenni.

De edesmindegy, ha korulotted kovidosak nagy valoszinuseggel Te is az vagy csak (még) nincsenek komolyabb tuneteid. Lehet hogy ki se fognak jönni. Nalunk az egesz csalad elkapta, 2es iz szagvesztes es 3 napig tarto laz, edesanyamnak viszont csak laz es rosszullet. Pedig 1000% hogy O is az volt.

En nem hiszek ebbe a korulottem betegek de nekem biztos mas bajom van dologban.

2021. jan. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Mondd, hogy még gyerek vagy, felnőtt ember nem lehet ilyen életképtelen.... Ha rosszul vagyok, felhívom az ügyeletet, tökmindegy, hogy karanténban vagyok vagy hol. Ha az ügyeletes orvos nem jön ki, akkor megmondja, mi a teendő/küld mentőt.

Mégis mire számítottál, mikor kiírtad a kérdést? Hogy valaki belír egy telefonszámot, hogy keresd Józsit, mert ő majd segít?

2021. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 nap otthoni betegeskedés után egyre magasabb lázak miatt mentem be a covid-osztályra (betegszállító vitt be). Megismételték a tesztet, vérvizsgàlatot csináltak (vénás és artériás vérből), tüdőct-t kontrasztanyaggal az embólia kizárására, és ugyanezzel megállapították, hogy embóliám nincs, de tüdőgyulladásom van. Elláttak antibiotikummal, trombózis ellenes injekcióval és hazaküldtek, miután lelkemre kötötték, hogy ha rosszabbul lennék, vissza kell mennem.

Nem lettem rosszabbul, sőt egy hét után már hőemelkedésem sincs. (Ezúton is köszönöm a pécsi covid-osztálynak.)

Szóval ne rettegj, menj be a kórházba, segíteni fognak. De készülj fel a várakozásra, vigyél rengeteg italt, hőmérőt, lázcsillapítót. Én 8 órát ültem a folyosón, és ezek nagyon hiányoztak. Főleg az innivaló.

2021. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!