Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Belső aranyérre jó a kenőcs...

Belső aranyérre jó a kenőcs és az aspirin?

Figyelt kérdés
Most alakult ki belső aranyerem.Feltettem több oldalon hogy az e,hogy biztos legyek benne.Anyukámnak is aranyere van és ő is azt mondta hogy az.És most jönnek majd a kommentek hogy miért nem megyek el orvoshoz:) Erre már most válaszolnék: Amíg nincsenek nagyon súlyos tüneteim nem szeretnék elmenni.Na és a lényeg hogy az aspirin ugye vérhígító,és tudtommal az aranyér az alvadt vér(vagyis valami hasonló,a lényeg hogy köze van hozzá) és az lenne a kérdésem,hogy szoktak aspirint szedni rá?A másik kérdésem az lenne ,hogy anyukám adott egy kenőcsöt amit ő is használ,viszont neki külső aranyere van,és használjam azt a kencsőcsöt?Hogy segit ha nekem belül van?Kivülről beszívódik vagy valahogy be kell juttassam a kenőcsöt?Tudom most biztos butának néztek de nincs tapasztalatom erről és nem tudom mit csináljak.Néha belenyilall de nagyon ritkán,és édesanyám most nagyon rámijjesztett mert aztmondta ki is fordulhat ha nem kezelem és nem ügyelek,szóval ezért van ennyi kérdésem.

2021. jan. 19. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Aspirin nem erre való. Milyen kenőcs?
2021. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hemo Treat H
2021. jan. 20. 00:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban segítenek.
2021. jan. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább Reparon kúpot és Detralex tablettát javaslok. Mindkettő recept nélküli.
2021. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Uh...

Szóval van egy halom kérdésed, és inkább pár ismeretlen válaszában bízol, mint egy orvoséban?


Nem is az a gond, hogy kifordulhat. Azt sokáig ujjal is vissza tudod nyomni és kész, max kényelmetlenebb a sz*rás.

Az a probléma, hogy kifakadhat és bizony a vérző segg sokkal jobban fáj.


Ugyanis az aranyér nem alvadt vér. Az aranyér kidagadt erek. Az Aspirin baromira nem használ rá, és belső aranyér esetén a kenőcs sem. A kúp jobb, de egyébként az is csak tüneti kezelés.


A Detralex nem rossz, érfal-erősítő, ezáltal növeli az esélyét, hogy a kidagadó hajszálerek (ami lynegében maga az aranyér) jobban bírja a strapát és esetleg megerősödik valamelyest.

De a Detralex adagolását jobb orvosra bízni, mert az aranyér mértékétől függ.


Akárhogy is, attól, hogy benyomsz egy kúpot vagy bekensz egy kenőcsöt vagy beveszel egy bogyót, nem fog a probléma megszűnni, maximum átmenetileg tünetmentes lesz. A probléma az életmódban van.

2021. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!