Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem lenne tobb ertelme elso...

Nem lenne tobb ertelme elso korben a 18-65 ev kozottiek beoltasanak?

Figyelt kérdés
Jelenleg nagyon lassu az oltas menete. Ilyen tempoban pedig akar szeptemberig zarva tarthat minden. Mivel a cimben emlitett korosztaly az, akinek dolgoznia kell, illetve aki a leginkabb ellenalobb a virusra (tudjuk Muller Cecitol, hogy a fiatalok tehetnek az idosebbek megfertozeserol) en ugy gondolom, hogy logikusabb lenne az egeszsegugyisek es a sulyos betegek utan oket oltani. Nrkik van gazdasagi sulyuk. Velemeny?

2021. jan. 24. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Jó így az oltási stratégia, ahogy van.
A fiatalabbakkal kellene kezdeni/folytatni az "oltakozást".
35 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Az egészségügyi dolgózók után, a 65 év felettieket, és a tanárokat kéne oltani.

A tanároknak is kötelezővé tenném.

2021. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tanarok termeszetesen (persze tobbnyire) benne vannak az altalam emlitett kategoriaban.
2021. jan. 24. 12:24
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Egyiket se kéne beoltani, a vírus nem létezik vagy csak más neve van amit influenzának hívnak. Aki akar meg fél az oltassa be magát..
2021. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszi 3as a velemenyed. Szerintem menj vissza megirni a hetfoi hazidat. :)
2021. jan. 24. 12:41
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

A tanárok a szokásos siránkozásaikkal mindig valami előnyhöz szeretnének jutni.

Most pl. szeretnék beelőzni az időseket.

Pont jó lesz nekik a kínai vakcina.

2021. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Az meg van, hogy a fiatalok nincsenek közvetlen életveszélyben?!

Ha megkapnák az oltást, attól még ugyanúgy hordoznák és terjeszthetnék a vírust.

Életveszélyben az idősek vannak!!

2021. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

5- ös pont azt írtam a 65 év felettiek után a tanárokat.

Az oktatás újra kezdése fontos lenne. Aztán a 18-25 éves korosztály jöhetne. Ha sorrendet kellene állítani.

Amúgy tényleg lassú az oltás menete. Gondolom az is számít, hogy ismétlő oltás is kell.

2021. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%

Én az egész oltási sorrendet "finomabbra" hangoltam volna, főleg, hogy ennyire korlátozott számban van vakcina. Pl. az "egészségügyisek" között is csak azokat vettem volna előre, akik tényleg aktívan foglalkoznak betegekkel.


A regisztrációnál az életkor mellett rákérdeztem volna a krónikus betegségekre (ilyen X-elgetős módon; felsoroltam volna a leginkább veszélyeztető betegségcsoportokat) és az aktuálisan ellátott munkakörre is.


Először persze én is az aktívan betegekkel foglalkozó egészségügyiseket oltottam volna, utána az idősotthonok lakóit, ez még teljesen OK, viszont utána a kor, a betegségek és a munkakör alapján állítottam volna fel egy veszélyeztettségi listát.

2021. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
A tanárok fertőződési veszélye meg sem közelíti pl. a postásokét és a kereskedelemben dolgozó eladókét és pénztárosokét.
2021. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

9-es. A tanárok akkora veszélyben vannak, hogy inkább nem is nyitják ki az iskolákat.

A postás és a bolti dolgozó viszont megy és teszi a dolgát.

Na ezért kell gyorsan a tanárokat, hogy ők is mehessenek gyorsan vissza a munkába.

2021. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!