Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek lehet, hogy...

Szerintetek lehet, hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

A tünetek nagyobb százaléka nálam is megvan. Nem sportolok semmit és az online tanítás miatt mindig itthon vagyok, mégis fogyok. Gyakran vagyok éhes. Rengeteget iszom és gyakran járok ki mosdóba. Kiskorom óta nagyon viszketnek a hajlataim, egyszer a térdhajlatomat gennyesre vakartam és utána hetekig fáslizni és kenegetni kellett. A vércukorszintemről, valamint a vérnyomásomról nem tudok semmit, nincs itthon mérőeszközünk. Valamint a nemiszervem is gyakran és erősen viszket, sokszor már aludni sem tudok miatta. Két napja gyenge hányingerem van pedig eszem rendesen, se keveset se sokat. Nem hiszem, hogy csak elrontottam a gyomrom valamivel. Bár ez nem tudom, hogy kapcsolódhat-e ide.

Viszont tavaly voltam laktóz érzékenység szűrésen (vagy hogy hívják ezt) és ott vettek tőlem elég sok vért. Elvileg a legtöbb allergiára és érzékenységre leszűrtek, de csak egy nagyon minimális rost érzéknységet találtak.

Itt megnézik azt is, hogy lehetek-e cukorbeteg? Vagy van olyan, hogy a cukorbetegség még nem volt kimutatható?

Tudok segíteni, hogy mi lehet a bajom?



2021. jan. 25. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Könyörgöm, miért nem kérsz egy laborbeutalót a háziorvosodtól?

Sőt, egy sima gyorstesztet (vizeletből) ott a rendelőben meg tud csinálni!

2021. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ezek alapján lehet. Menj orvoshoz! A ketoacidózis iszonyú fájdalmas halál.

Amíg orvoshoz eljutsz, gyógyszertárban is lehet vércukormérést kérni. De orvoshoz is menj el, mindenképpen!

2021. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Kiskorod óta megvannak a tüneteid, és anyádék soha nem vittek orvoshoz...???


Atyaúristen! :((((

2021. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és lány. Azért nem mentem még el orvoshoz, mert ma eszméltem rá az egészre. Gondoltam kikérem más véleményét is, hátha csak beképzelem magamnak. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. jan. 25. 11:58
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

"Kiskorom óta nagyon viszketnek a hajlataim, egyszer a térdhajlatomat gennyesre vakartam és utána hetekig fáslizni és kenegetni kellett. "



Érthetetlen, hogy egy szülő ilyen esetben ne fusson orvoshoz!

2021. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet. Az én gyermekemnél is sok folyadék és fogyás volt. Illetve kicsi kora óta viszketett és kiütés is kijött sokszor a térdén és a könyökén. Nekünk akkor azt mondta a doki hogy ekcéma,de így utólag már világos,hogy a cukor előjele volt.

Egy sima reggeli éhgyomri vércukor méréssel kimutatható. Akár laborban beutalóval,akár gyógyszertár,de menj el minél hamarabb.

Nekünk egy vérvételen derült ki amit kértem a dokitól,de volt olyan gyerek nem is egy,aki már az intenzívre került úgy derült ki.Ne várd meg.

2021. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 voltunk orvosnál, azt mondták ekcéma, az orvos írta fel a krémet.
2021. jan. 25. 12:31
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor feltétlenül orvoshoz fordulok.
2021. jan. 25. 12:32
 9/17 A kérdező kommentje:
Valamint ez a vércukorszint mérés, hogy is zajlik egy patikában?
2021. jan. 25. 12:33
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt van két lista vércukormérést végző gyógyszertárakról: [link]

[link]

de lehet, hogy máshol is csinálnak. Bemész, odamész a pulthoz és mondod, hogy a vércukorszintedet szeretnéd megméretni.

2021. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!