Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az, hogy 186 centis magasságom...

Az, hogy 186 centis magasságomhoz csak 64 kiló vagyok, mindenképpen betegségre utal?

Figyelt kérdés

Eddig 70 kiló voltam és sokkal jobban néztem ki de 1 éve abbahagytam az edzést, izmaim nagy része leépült és ezen a súlytartományon mozgok.


Szerintetek ez betegség? Van aki szerint lisztérzékeny és cukorbeteg vagyok, van aki szerint Crohn beteg vagyok de nincsenek tünetek azon kívül, hogy a súlyom folyamatosan egy tartományban mozog.

Erőnlétben sem érzem magam gyengének, sőt testsúlyomhoz képest nagy is a teherbírásom.


Utoljára nyáron voltam vizsgálatokon, akkor daganatot vizsgáltak de az sincs nálam.

Vitaminokat nem nagyon szedek és gyümölcsöt sem eszek.

Hiába határozom el, hogy most igen, szedni fogom és egészségesen étkezem, egyszerűen 1 hétnél tovább nem tudom tartani és visszatérek a rendszertelen és egészségtelen, zsírban és cukorban gazdag táplálkozáshoz.

Amúgy kalóriaszámba nagyon sokat nem eszek szerintem, néha 3000-et, néha 1000-et. Attól függ milyen kedvem van. Néha eszek hajnalban is, néha nem. Reggelizni sem szoktam, stb stb..

Teljesen rendszertelen nálam ez.



Szóval szerintetek betegség?



2021. jan. 15. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak még milliárnyidan ugyanilyen genetikával és alkattal, nyugi. Nézz csak szét az utcán.


Voltam én is 20-30-hány évesen ilyen. Fejre állhattam volna is, sehogy se tudtam hízni. Most meg vagyok 90 kiló. Majd kinövöd...

2021. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Ez az egy ami nyugtat mert faterom is ilyen volt, hogy fiatal korában elfújta a szél, most meg 1 mázsa felett van :D


Csakhát mellette jön családtól a napi beteg vagy megjegyzés és szétcseszi az életkedvem. De én meg azt mondom, hogyha beteg lennék lenne más tünetem is, ráadásul kisiskolás koromban is átlag alatti volt a súlyom. De azért mégiscsak bizonytalan vagyok.

Igyekszem javítani az életminőségemen ezentúl, ha itthoni edzésbe nem is kezdek de kiegyensúlyozottan táplálkozni, vitamint szedni, gyümölcsöt is enni és hátha javul az emésztésem :)


Aztán, hogy tovább tart e majd ezentúl egy hétnél... Kiderül :D

2021. jan. 15. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ilyen alkat vagy.
2021. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sanszos, hogy a genetikád miatt vagy ilyen alkat. Mivel a kérdésedben említett betegségek komoly dolgok, a kétség meg a mindennapjaid része, miért nem végeztetsz el néhány vizsgálatot? (pl. vércukor) A csesztetést is el tudnád kerülni, te is nyugodtabb lennél. Dietetikus tanácsát kérd, mondd el, mit és mennyit eszel, mik a félelmeid, milyen étrendet és vizsgálatot javasol. Mert pl. ha kezdődő cukorbetegség "tüneteit" tapasztalod, annak beköveztét ki lehet tolni, lassítani, jó esetben meg is lehet akadályozni a baj kialakulását.

Fordíts magadra annyi időt és figyelmet, amennyi a vizsgálatokhoz szükséges, mi itt nem tudunk diagnózist adni. Ami tuti: megelőzésnél jobb gyógymód a világon nincsen, és azt se a gugli keresője, se a gyakori közönsége nem adhatja meg, csak egy alapos kivizsgálás.

Szüleid se csesztetnének, belőled sem lesz később hipochonder: hát nem megéri? :)

2021. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!