Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gennyes mandulak?

Gennyes mandulak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy ma reggel arra keltem, hogy gombocot erzek a torkomban, megneztem, és gennyesek a mandulaim, illetve még csak az egyik oldala. A fajdalom teljesen elviselhető, semmi extra.

A problémám az, hogy fel éven belül ez a 3. ilyen eset, az első kettőben elsulyosbodott, antibiotikum kellett, annyira fajt, mem tudtam nyelni sem.


Mivel most még elég kezdetinek tunik, és fel éven belül nem akarok végigvinni egy 3. antibiotikum kúrát, az lenne a kérdésem, ha most elmennek gyogyszertarba, mit tudnátok ajánlani, amivel talán még most el tudnám kapni a betegséget és tompítani? (Tegnap még abszolút nem fajt, nem volt semmi gond, azért ma kezdenem)


Koszonom


2021. jan. 27. 08:59
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! A gyömbért tudnàm javasolni. A gyömbérben valò hasznos illòolajok - a gingerol és shogaol vérkeringést serkentô, gyulladàscsökkentô hatàsù vegyûletek. Ha 2 deciliter forrò vizzel öntöd le, akkor is jòtékony hatàsù a gyömbér, de érdemes kipròbàlnod, ugy is, hogy belekevered pàr evôkanàl - baktériumölô vegyûleteket tartalmazò mézbe. Tovàbbà az inhalàlàlàs szinte bàrmilyen légùti panasz esetén segiti a gyògyùlàst! Mandulagyulladàs esetén csepegtess a forrò vizbe fertôtlenitô, légùttisztitò hatàsù illòolajat; teafaolajat, eukaliptuszt, gyömbért, borsmentàt vagy kàmfort. Az inhalàlàst követôen rögtön bùjj àgyba, nehogy megfàzz! Sok citromos-mézes tea fogyasztàsa indokolt. Mielöbbi jòbbùlàst kivànok! Ûdvözletem
2021. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Eszembe jutott még egy kitûnô gyògyszer; Dorithricin szopogatò tabletta, recept nélkûl kaphatò a Gyògyszertàrban. Egyedi összetételû antibiotikumot tartalmaz.
2021. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!