Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős szívdobogás érzést...

Erős szívdobogás érzést okozhat egy rossz álom?

Figyelt kérdés

Ma éjszaka álmomból felriadtam és nagyon erős szívdobogás érzésem volt több percig. Lassan de nagyon erősen vert a szívem, annyira, hogy fájt a torkom, nyakam is az erős lüktetéstől. Több percig tartott, teljesen éber voltam. Fájt a fejem is, mintha össze akarta volna nyomni valami.


Álmomban hirtelen víz alá kerültem, felfelé próbáltam kijutni, de nem sikerült és elkezdtem fuldokolni, aztán felébredtem.


Azért merült fel bennem egyéb ok is, mert a családomban gyakori a szív és érrendszeri megbetegedés. (Magas vérnyomás, tachycardia)


Elég gyakran heti/napi több alkalommal is hirtelen bedobog a szívem, a pulzusomat nem érzem szabályosnak, a vérnyomásmérő is néha hamarabb, néha később mutatja a szívdobbanást. Szóval nem szabályos mint a másodpercmutató, hanem pl. 5 alkalommal szabályosak a szünetek, a hatodik dobbanás hamarabb jön vagy később a következő pedig szinte utána egy pillanatra. A pulzusom nagyon alacsony, pedig nem sportolok. Vérnyomásmérésnél 120/60 vagy 55 szokott lenni. Ha valami megerőltetőt végzek, pl. felmegyek egy lépcsőn, akkor 120ra is felmegy a pulzusom, légszomjam lesz, muszáj zihálnom/nagy levegőt vennem, különben elkezdek furán látni és szédülök is.

Más bajaim is vannak, amik nem nagyon függenek össze szerintem (izomfájdalom, izületi fájdalom ok nélkül, fomloktáji/szem mögötti sajgó fájdalom)


Tudom, hogy a gyk nem a háziorvosom, de tapasztalatokra van szükségem, mert sok esetben csak túlreagálok egy "problémát" és nem tudom eldönteni, hogy mi normális a szervezet működésében. Feleslegesen nem mennék orvoshoz, főleg ebben az időszakban, a háziorvosunk pedig nem ért semmihez. (180as vérnyomásra nem akart felírni gyógyszert)



2021. jan. 29. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj kardiologushoz.
2021. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kèrdezô! Ahogy az 1-es válaszoló irta, forduljál orvoshoz!
2021. febr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen
2022. ápr. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!