Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusból kigyógyulva...

Koronavírusból kigyógyulva más is érez még tüneteket?

Figyelt kérdés

Decemberben átestem a vírusfertőzésen. Annyi tünetem volt akkor, hogy szag és ízérzékelésem elment, valamint be volt dugulva az orrom. Miután megkaptam a negatív pcr tesztet, örültem, hogy túl vagyok rajta.


Aztán néhány nappal később jött az álmatlanság, valamint a heves szívdobogás. Napokig semmit nem tudtam aludni, a szívem úgy vert sokszor, hogy azt hittem végem. A hangulatom totál depressziós lett, semmihez sincs kedvem. Ehhez társult egy nagyon erős fáradékonyság. Többször szédülök, fáj a fejem, teljesen le vagyok lassulva a covid előtthöz képest. Kardiológusnál negatív minden, vérkép is jó.


Más is tapasztalja ezt, hogy viszonylag enyhe tünetekkel átvészelt betegség után mintha ráfújták volna a fáradtságot, depressziót?



#Covid elhúzódó
2021. febr. 5. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem, sem az ismerősi köröm.
2021. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Voltak itt már páran, akik álmatlanságra, szédülésre panaszkodtak. De gondolom ez nem általános.
2021. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén decemberben voltam koronavírusos.


Jelenleg nem vagyok terhelhető. 200m séta után lihegek, sokszor erős gyengeséget és fáradtságot érzek.

A vérképem most kezd javulni. A fehérvérsejt és a trombocita felére volt leesve. Az helyrejött, de 10.7 helyett 4.4 a vasam..

Beutalt a háziorvos szívultrahangra és tüdőgyógyászati kivizsgálásra is.


Persze magánba kell mennem, mert a kórházban jelenleg nincs ellátás, csak sürgős esetben.

2021. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy 38 éves nő vagyok, alapbetegség és káros szenvedélyek nélkül.
2021. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én november-decemberben voltam covidos, de még mindig nagyon fáradékony vagyok, időnként szédülök, nehezen kapok levegőt ha gyorsan sétálok, az izomfájdalom is megmaradt, és a szaglásom sem jött rendbe még teljesen...Azért összességében javul, de ha túlságosan megerőltetem magamat akkor megint rosszabb lesz.

Sajnos sok embernek vannak a tiédhez hasonló tünetei még hetekig a covid után.

Kitartást, és jobbulást! Majd rendbe fogsz jönni, csak türelmesnek kell lenni (tudom hogy nehéz :( )

2021. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as a vírusfertőzés alatt komoly tüneteid voltak? Netán kórházba is kerültél? Durva, hogy ennyire meg tudja kavarni a vérképet is ez a nyavalya.
2021. febr. 5. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb felfedezések szerint az egészséges bélflóra olyan baktériumokat is tartalmaz, amik "tanítják" az immunrendszert, azaz megmutatják a falósejteknek, mit kell támadniuk. (Az immunrendszer több mint 80%-a a belekben fejti ki a hatását.) A COVID egy új vírus, ezzel a fehérjével még nem találkozott az immunrendszer, így csak vaktában lövöldöz. A molekuláris mimikri következtében azonban sokaknál autoimmun folyamatok indulnak be, amik testszerte több mint százféle távoli tünetet okozhatnak.
2021. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Be akartak fektetni, de megúsztam. A tüdőm tiszta volt, de éjjel csak ülni tudtam a köhögéstől. Valamint a vérképem volt a fő ok. Be kellett mennem a kórházba,de az ügyeletes doki, aki reumatológus volt (a covid ambulancián) felhívott egy belgyógyászt, és végül kisakkozták, hogy a gyógyszerek okozták a vérképem romlását (Tamiflu, Ambroxol, Asi Sandoz, Azibiot...). Vagy a vírus (minden doki mást mond).
2021. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


Én november végefelé estém át rajta, akkor fejfájásom, fülcsengésem, szag-íz vesztésem volt. Ami visszamaradt, és nagyon kellemetlen tünet az a szédülés és a fulcsenges. Szinte az egész napomat kiteszi, reggel valamivel jobb, de ahogy telik a nap, úgy erősödik. Olyan érzés, mintha folyamatosan rángatnának, szörnyű. Már voltam több orvosnál is vele, fülészeten nem látnak semmi problemat, elmentem neurológushoz is, ott is mindent rendben találtak, pedig tényleg alapos kivizsgálás volt mindenhol. Irtak fel szédülésre gyógyszert, ami segít valamennyit, de még korántsem tökéletes. Annyit mondták kitartás, hosszú folyamat sajnos.

2021. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3as 4es és 8as válaszoló vagyok.


Nekem a háziorvosom 6 hónapot mondott, annyi a teljes felépülés.

Azt mondta, ez a vírus károsítja a szívet és a tüdőt (amúgy a központi idegrendszert is), engem is elküldött szívultrahangra meg tüdőgyógyászati kivizsgálásra.

2021. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!