Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom vérnyomásmérő...

Honnan tudhatom vérnyomásmérő nélkül, hogy magas, normális vagy alacsony a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Mik a tunetek? (Ne a wikipédiás cikkeket linkeljetek légyszi, saját megfigyelt tünetekre lennék kíváncsi)
2021. febr. 13. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy a rossz vérnyomásnak gyakran semmi tünete sincs! Szoktak olyanokat mondani, hogy fejfájás, piros arc, orrvérzés, alacsony vérnyomásnál szédülés, de van akinek évtizedeken keresztül nincs semmilyen tünete vagy panasza. Ha gyanítod, hogy rossz, akkor érdemes egy patikában kapható vérnyomásmérővel megnézni.
2021. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel évekig nem volt semmi tünetem, azután egyszer piros lett a szemem és elmentem szemészetre, ott mondta a szemész, hogy magas lehet a vérnyomásom, látja a szememen. Rá pár napra tarkóm fájt napokig, elmentem a háziorvoshoz és 180 volt a vérnyomásom.
2021. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzátenném, hogy ha fokozatosan évek alatt emelkedik, vagy alacsony, azt nem lehet észrevenni, mert hozzászokik az ember. De a hirtelen leesőnek ájulás a tünete, a hirtelen kiugrónak meg fejfájás, tarkónyomás, lüktető fej, idegesség.
2021. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy fennebb is írták, a krónikusan magas vérnyomás évtizedekig tünetmentes lehet, ezért is fontos, hogy adott időközönként (legalább évente egyszer) megnézesd.
2021. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!