Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvos írhat fel bedagadt...

Orvos írhat fel bedagadt torokra tramadolt? Minden fajdalomcsillapitot probaltam mar de nem mulasztottal el egyik se a fej és torokfájásom. Apamnak irt fel az orvos meg valamikor tramadolt, volt meg egy szem(50mg) azt bevettem es elmúlt végre.

Figyelt kérdés
Nagyon megnehezíti a napjaim ez a torok duzzanat es az allando fejfajas melle. Csak addig szedném amig nagyon muszaj. Tudom hogy eleg karos gyogyszer.

2021. febr. 15. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Krónikus fájdalmakra használják, bár torokfájásrsa nem szokás, inkább mozgásszervi panaszokra. A Tramadol rendkívül erős és nagyon addiktív gyógyszer. A fájdalmad okát kell megszüntetni, arra pedig ez a gyógyszer nem alkalmas. Vigyázz vele, iszonyatosan könnyű rászokni.
2021. febr. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Írhat, de nem fog. Nem indokolt. Normális dózisban kellene szedni a többi fájdalomcsillapítót és akkor hatnának. Kedvencem amikor a beteg beveszi a 500 mg-os paracetamolt vagy a 25 mg-os diclofenacot egyszer egy nap és várja a csodát... ha fájdalmat akarunk csillapítani, akkor a hagyományos fájdalomcsillapítókból a lehető legnagyobb dózis kell a lehető legrövidebb ideig. Pl 3x600 mg ibuprofen, vagy 3x1000 mg paracetamol, 4x50 mg diclofenac , 2x100 mg aceclofenac stb.
2021. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen és új vesére meg májra is add le mielőbb a rendelést, ha az utolsóra hallgatsz.
2021. febr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább amúgy a kiváltó okokat derítsd fel mielőbb, ahelyett hogy low level fájdalomcsillapításba kezdesz.
2021. febr. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál már kezdek jobban lenni. Ibuprofénnel szenvedtem végig és abból is csak 1200mg-ig max.
2021. febr. 22. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Hármas-négyes. A bullshit nyomatás helyett érveket kérünk.
2021. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1-est boven kiegeszitenem.


Tramadol-t irnak fel FOKENT daganatos betegsegre a fajdalomra, akut/kronikus fajdalomra, tehat ezzel egyetertek.


Mindemellett, a tramadol egy gyenge opioid gyogyszer.


Olyannira, hogy az OGYEI be sem sorolta K vagy P kabitoszer/pszichotrop statuszba, sot, meg fokozottan ellenorzott szernek sem. Pl. a Xanax P4-es, Ritalin P2, esketamine K2.


A tramadol meg ismetlem az OGYEI szerint nem kabitoszer/pszichotrop szubsztancia, es nem is fokozottan ellenorzott. Keresd fel nyugotan az OGYEI oldalan.


De "off-label" felirassal adhatnak ki tramadol tartalmu receptet szorongasra, depressziora, Irritabilis Belszindroma fajdalmaira is.


[link] 1. tablazat szerint meg a xanaxnal is hatekonyabb alacsony dozisban (ami aligha okoz euforiat) szorongas csillapitasra.

2022. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!